Aloe Vera ( Aloa Pravá) je rastlina, ktorá  pochádza zo subtropických a tropických oblastí. Jej využitie nachádzame naprieč históriou ale aj naprieč rôznymi kultúrami. Čím je táto rastlina tak výnimočná a prečo je aloe tak veľmi vyhľadávané aj dnes ? Prečítajte si tieto zaujímavosti.

 

Aloe Vera
Aloa Pravá

Rastlina nesmrteľnosti“ ale aj “ Nebeská palička“

Aloe Vera bolo veľmi obľúbeným liečivom už v starovekom Egypte kedy ju pôvodní Egypťania nazývali “ rastlinou nesmrteľnosti“ . Pozitívne liečivé účinky si všimla aj samotná Kleopatra, ktorá Aloe využívala ako súčasť starostlivosti o pokožku a pravidelne si ho nanášala na kožu.  Tiež bolo Aloe súčasťou pohrebných rituálov v starom Egypte.

 

Najcennejší je gél.

Nespracovaný Aloe vera gél tvorí z 96% voda, čo rastline pomáha prežiť v obzvlášť nehostinných oblastiach sveta.  Najcennejší extrakt sa nachádza  v listoch, kde gél obsahuje až 75 pozitívnych látok vrátane minerálov, vitamínov, aminokyselín a enzýmov.

 

aloe vera gel

Široké využitie,

Podobne ako konope aj Aloe má až neuveriteľné všestranné využitie.   Mimo zdravotných benefitov sa jej semienka používajú ako súčasť biopaliva alebo z nej ľudia robia rôzne recepty . Najčastejšie vo forme detoxikačných nápojov ale viete si z nej vyrobiť aj rôzne  „domácke“ šampóny, čaj alebo dokonca sirup. Zubári využívajú extrakt z tejto rastliny aj ako lepidlo na zubné náhrady.

 

 Zdravotné účinky Aloe Vera

Samozrejme najväčším benefitmi Aloe sú tie zdravotné, ktorých je naozaj neúrekom. Medzi tie hlavné patria:

  • Detoxikácia vášho organizmu .
  • Aktivácia imunitného systému – vďaka polysacharidu acemanán pôsobí Aloa Pravá ako efektívny aktivátor imunitného systému.
  • Podporuje trávenie
  • Znižuje cukor v krvi
  • Obnovuje poškodené bunky
  • Efektívny liek pri bolestiach hlavy
  • Lieči popáleniny a spálenie od slnka – len máloktorý krém vám upokojí spálenú pokožku tak ako kvalitný extrakt z Aloe

 

stava

 

Využitie aj v ústnej hygiene.

Používate drahú ústnu vodu? Skúste Aloe ! Vďaka antibakteriálnym a antimykotickým účinkom dokáže odstrániť povlak a dezinfikovať ústnu dutinu efektívnejšie ako komerčné ústne vody.

 

Účinky na kožu.

Je vedecky preukázané, že Aloe napomáha k zdravému vývinu kože a efektívne vyhladzuje vrásky. Štúdia bola vykonaná na 30 ženách vo veku nad 45 rokov, kde sa preukázateľne zvýšila produkcia kolagénu  a pružnosť kože v priebehu 90 dní. Momentálne vedci zisťujú, či má Aloe pozitívny efekt aj na starnutie pokožky, avšak je potrebných viac dát aby mohla byť štúdia zverejnená.

 

Aloe vera si môžete aj sami vypestovať.

Aj keď ide o exotickú rastlinu, vypestovať si ju môžete aj u nás. Nie je to nič zložité avšak je potrebné rastlinu opatrne zalievať. Po úspešnom dopestovaní si gél pomocou noža jednoducho vyberiete a môžete aplikovať ako už uznáte za vhodné, či už ako súčasť stravy alebo na vonkajšie použitie. Ideálne je umiestniť rastlinu na balkón alebo niekde, kde bude mať dostatok slnka.

Produktov je mnoho.

Dnes nájdeme Aloe v mnohých podobách . Dve základné sú Aloe Vera gél a šťava. Nájdeme však aj tablety, kozmetiku alebo sprej z Aloe. Bežné sú aj potraviny ako napríklad jogurty alebo nápoje. Dnešná trhová hodnota Aloe aj 13 miliárd dolárov. Z tohto dôvodu je na trhu aj mnoho falošných produktov Aloe Vera, ktoré sa vyznačujú hlavne nízkou cenou a sú zdraviu škodlivé. Preto vám odporúčame nakupovať iba u overených predajcov.

Overený predajcaPonukaCena
pilulka-sk 
 
Zobraziť produkty z Aloe Vera


Od 4,04 €
notino-sk
 
 
Zobraziť produkty z Aloe Vera

Od 1,53 €
goodnature 
 
Zobraziť produkty z Aloe Vera
Od 4,50 €

Aký je váš názor a skúsenosti s Aloe Vera? Podeľte sa v komentároch !

zdroje: wikipedia

 

     

ZANECHAŤ ODPOVEĎ