10 dôvodov prečo by ste mali piť kávu – 1. časť

413

Či už je to čierna káva, káva s mliekom, latte, teplá alebo ľadová, káva je základom jedálnička väčšiny z nás. Pitie kávy nás ráno povzbudí, pomôže nám začať deň, ale je to aj príjemný oddych po práci s priateľmi. Nemá len spoločenský prínos, pre milovníkov kávy je to doslova rituál. A čo je na káve najlepšie? Má veľa benefitov!

1. Dodáva energiu

Zdroj stokpic

Pitie kávy zvyšuje hladinu našej energie a to je hlavný dôvod, prečo ju ľudia tak milujú. Káva obsahuje množstvo kofeínu, ktorý pomáha znižovať pocit únavy a zlepšuje aj mozgové funkcie, ako je hladina energie, nálada, celková bdelosť.

2. Zdravotné prínosy pre srdce

Zdroj Thoa Ngo

Holandská štúdia ukázala, že tí, ktorí denne konzumujú 2 – 4 porcie kávy, znižujú pravdepodobnosť ochorenia srdca o 20 %. Konzumácia kávy pomáha zmierniť zápal tepien, čo pomáha znížiť pravdepodobnosť vzniku srdcového ochorenia.

3. Prírodný spaľovač tukov

Zdroj Zoe

Väčšina doplnkov na spaľovanie tukov obsahuje kofeín, ktorý je preukázateľne prírodnou látkou na spaľovanie tukov. V jednej zo štúdií kofeín zvyšuje rýchlosť metabolizmu, čo maximalizuje schopnosť spaľovania tukov.

4. Pomáha pri prevencii chorôb

Zdroj Pexels

Spomedzi chorôb, ako je rakovina pečene, zlyhanie srdca, Parkinsonova choroba, rakovina pečene a cukrovka II. typu, má konzumácia kávy vplyv na zníženie rizika vzniku týchto chorôb.

5. Vynikajúci zdroj antioxidantov

Zdroj Max_Dormann

K západnej strave patrí káva, ktorá je obľúbená pre obrovskú zásobu antioxidantov. Strava podľa západného vzoru sa zvyčajne skladá z potravín s vysokým obsahom tuku, červeného mäsa, rafinovaných obilnín a sladkých dezertov, ale ich hlavný prísun antioxidantov pochádza z kávy, čo z nej robí najzdravšiu zložku stravy.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre