10 dôvodov prečo by ste mali piť kávu – 2. časť

200

Či už je to čierna káva, káva s mliekom, latte, teplá alebo ľadová, káva je základom jedálnička väčšiny z nás. Pitie kávy nás ráno povzbudí, pomôže nám začať deň, ale je to aj príjemný oddych po práci s priateľmi. Nemá len spoločenský prínos, pre milovníkov kávy je to doslova rituál. A čo je na káve najlepšie? Má veľa benefitov!

6. Vyrovnávanie hormónov

Zdroj Foundry

Na Harvardovej univerzite vedci zistili, že ženy, ktoré skonzumujú viac šálok kávy za deň, pravdepodobne nebudú postihnuté karcinómom endometria, ochorením, ktoré vzniká zo sliznice maternice. Káva pomáha znižovať zvýšenú hladinu hormónov, takže znižuje hladinu inzulínu a estrogénu.

7. Antidepresívne vlastnosti

Zdroj skjarvis

Podľa Archives of Internal Medicine sa v štúdii objavilo, že u žien, ktoré denne skonzumovali 2 – 3 porcie kávy, sa znížila pravdepodobnosť výskytu depresie. Konzumácia kofeínu zvyšuje hladinu energie a môže zlepšiť vašu náladu.

8. Dlhší život

Hoci sa na túto tému uskutočnil len minimálny výskum, aktuálna štúdia z The New England Journal of Medicine navrhla, že tí, ktorí konzumujú kávu, by mohli žiť dlhšie ako tí, ktorí ju nekonzumujú. Svoju úlohu zohrávajú aj vonkajšie faktory, ako napríklad nekvalitný zdravotný štýl.

9. Pokoj

Zdroj Katya_Ershova

V roku 2011 univerzita na Harvarde uskutočnila štúdiu s ohľadom na ženy, ktoré konzumujú viac ako 4 porcie kávy denne. Tie mali o 20 % nižšie riziko vzniku depresie. Konzumácia kávy denne tiež vykazovala o 53 % menšiu pravdepodobnosť samovražedných sklonov. Kofeín zvyšuje energiu a zlepšuje náladu.

10. Lepší každodenný výkon

Zdroj Deeezy

Boj s únavou je hlavným dôvodom, prečo ľudia pijú kávu. Príjem kofeínu pomáha zvyšovať úroveň energie a výkonnosti, vďaka čomu môžete byť aktívny celý deň.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre