10 najextrémnejších spôsobov schudnutia a zachovania štíhlej postavy – 2. časť

534

Pokiaľ ide o chudnutie, existujú len obmedzené možnosti, ako prekonať zdravú stravu a bežné cvičenie. Nech už je dôvod akýkoľvek, zúfalstvo, netrpezlivosť alebo poruchy príjmu potravy ako napríklad bulímia a anorexia, niektorí ľudia prekračujú hranice, len aby zhodili nejaké kilá navyše. A vyhľadávajú rôzne spôsoby, aby chudnutie urýchliť, alebo urobiť čo najefektívnejšie. A bohužiaľ, niekedy tieto spôsoby viac uškodia, ako pomôžu.

Pripravili sme si pre vás 10 najextrémnejších spôsobov, akými sa ľudia snažia chudnúť, poprípade zostať vo forme.

6. Zošitie žalúdka

pinterest

Zošitie žalúdka je zákrok, pri ktorom sa používajú svorky a bandáž na vytvorenie malého žalúdka, čím sa obmedzí množstvo potravy v tráviacom trakte človeka. Túto operáciu zvyčajne podstupujú ľudia, ktorí už trpia život ohrozujúcou obezitou. Po operácii je pacient povinný dodržiavať prísnu diétu, inak môže dôjsť k závažným komplikáciám.

7. Injekcia moču

Zdroj Testalize.me

Podávanie moču do tela je dosť divná a nechutná predstava, ale zúfalá snaha niektorých ľudí schudnúť im v tom nezabráni. Chorionický gonadotropín je hormón nachádzajúci sa v moči, ktorý presvedčí myseľ, aby uverila, že je tehotná. Zvyšuje rýchlosť metabolizmu a spaľuje kalórie rýchlejšie ako zvyčajne.

8. Lyžičková diéta

Stylecraze/pinterest

Cieľom tohto diétneho programu je konzumovať potraviny, ktoré sú určené len na jedenie pomocou lyžice.

9. Bavlnená diéta

Noteo/pinterest

Jedenie vatovej tyčinky namočenej v džúse alebo vode je ďalší spôsob, ako oklamať svoje telo, aby si myslelo, že ste už jedli, a pritom neustále hladovať. V skutočnosti to telo sotva oklame. Môže tiež spôsobiť nepríjemné pocity a silné bolesti v dôsledku nahromadenia vaty v črevnom trakte.

10. Očista gumovými medvedíkmi

Zdroj Dmitry Dreyer

Stačí zjesť veľké množstvo gumových medvedíkov, chvíľu počkať a výsledok bude určite stáť za to. Je to známe preháňadlo.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre