10 najfotogenickejších miest hodných Instagramu – 1. časť

243

Miesta hodné Instagramu dnes lákajú mnohých turistov a cestovateľov. Pamätáte sa na moment, keď ste sa ocitli na nádhernom mieste a neodfotili ste si ho? Ja nie, v dnešnej dobe sa snažíme zachytiť všetko. Zdieľanie fotiek a videí na sociálnych sieťach je najčastejším spôsobom, ako ľudia ukazujú miesta, ktoré navštívili. Ak náhodou hľadáte inšpiráciu kam vycestovať toto leto, máme pre vás zoznam 10 najfotogenickejších miest hodných Instagramu.

1. Sydney, Austrália

Zdroj Dan Freeman

V Sydney sú nekonečné možnosti pre kultúrne vyžitie a množstvo atraktívnych pláží, žiadajúcich si odfotenie. Mesto je zároveň obklopené a popretkávané množstvom národných parkov. Centrum Sydney tvorí prístav, ktorému dominuje slávna budova opery – Sydney Opera House a Sydney Harbour Bridge.

2. Hongkong

Zdroj Kotaro Maruyama

Hongkong je známy rozmanitým jedlom, obrovskými mrakodrapmi a rušnou obchodnou štvrťou. Je to destinácia, ktorá si zaslúži miesto v tomto zozname.

Obchodná štvrť Kowloon je epicentrom zábavy a diania. Hlavnou atrakciou je Avenue of Stars, ktorá pripomína hollywoodsky chodník slávy. Dokonca tu môžete vidieť niekoľko kovových plastík významných osobností.

Miesto, ktoré stojí za odfotenie, je hora Viktória (Victoria Peak). Je z nej úchvatný výhľad na celý Hongkong. A ak by ste túžili po atrakciách a zábave, na ostrove Lantau nájdete Disneyland.

3. Kjóto, Japonsko

Zdroj Su San Lee

Tokio, hlavné mesto Japonska, je rušnou metropolou a je modernejšie, zatiaľ čo Kjóto je tradičné na oddych. Kjóto má viac chrámov, pokojný bambusový les a známu červenú bránu svätyne Fušimi Inari.

4. Taipei, Taiwan

Zdroj Lisanto 李奕良

Ak hľadáte famóznu architektúru, jedinečné nočné trhy a rôzne formy kultúry, ktoré môžete objavovať, potom je pre vás mesto Taipei ako stvorené. Hlavné mesto Taiwanu je destináciou, ktorú pozná množstvo instragamistov.

5. Amsterdam, Holandsko

Zdroj jennieramida

Pamiatky v Amsterdame sú ohromujúce a hodné Instagramu. Záhrady s tulipánmi, veterné mlyny, nádherný kostol Oude Kerk, týmto všetkým budete určite očarení!

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre