10 najmenej zdravých potravín, ktoré ale všetkým chutia najviac! – 2. časť

794

Nezdravé potraviny sú všade. Nadmerné množstvo tukov, soli a cukru môže mať na vaše zdravie zničujúce účinky. Ale ako to obmedziť, keď tie najnezdravejšie potraviny sú tie najchutnejšie?! Nuž ale ak by ste mali záujem s týmito lahôdkami seknúť, máme pre vás tento zoznam, aby ste vedeli, čomu sa najbližšie v obchode vyhnúť.

6. Šumivé nápoje

Zdroj Atul Sainy

Šumivé nápoje síce nie sú potraviny, ale jednoznačne majú miesto v tomto zozname. Osteoporóza, zubný kaz a srdcové choroby sú niektoré z dôsledkov pri pravidelnej konzumácii. Tieto nápoje obsahujú skrytý cukor v obrovskom množstve. Priemerná kola obsahuje 10 čajových lyžičiek cukru. Diétne nápoje síce obsahujú slovný základ zo slova diéta, ale od diéty majú ďaleko. Aj napriek tomu, že sa zdajú byť zdravšie, pretože majú menej kalórií, obsahujú umelé sladidlá, ktoré môžu časom znehodnotiť zubnú sklovinu.

7. Spracované mäso

Zdroj Mettfluencer Mett Lifestyle

Aby sa zvýraznila farba spracovaného mäsa a aby vydržalo dlhšie, bolo upravené tak, že obsahuje niektoré chemické prísady a dusičnany. Niektoré spracované mäsá, ako napríklad klobásy, sa skladajú z nechcených častí zvierat, zvyškov a vysokého množstva tukov a soli. Konzumácia spracovaného mäsa je pre naše zdravie riziková a môže spôsobiť rakovinu, srdcové choroby a zvýšený krvný tlak.

8. Mrazené jedlá

Like_the_Grand_Canyon/flickr

Aj keď sú mrazené jedlá pohodlné, ponúkajú veľmi malú výživovú hodnotu. Aby tieto mrazené výrobky vydržali celé mesiace, výrobcovia do nich pridávajú vysoké množstvo sodíka a konzervačných látok. Radšej si sami pripravte domáce jedlá a zamrazte ich, než aby ste si plnili mrazničku hotovými jedlami z obchodov.

9. Šišky

Zdroj Anastasiia Chepinska

Možno milujete šišky (veď kto by nie?), ale z dlhodobého hľadiska vaše srdce radosť mať nebude. Majú obrovské množstov kalórií, ale veľmi nízku výživovú hodnotu.

10. Kuracie nugetky

Nenechajte sa oklamať tým, že kuracie nugetky sú zdravé, keďže obsahujú kuracie mäso. Pravdou je, že kuracie nugetky len málokedy obsahujú kuracie prsia. Výrobcovia miešajú mäso s rôznymi zvyškami. Priemerná nugetka obsahuje o 50 % viac sacharidov a tukov ako bielkovín. Ideálne je vyrobiť si doma vlastné zdravé kuracie nugetky tak, že použijete kuracie prsia, nakrájate ich na kúsky a obalíte v strúhanke namiesto konzumácie vyprážaných nugetiek.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre