10 najnebezpečnejších mostov na svete, na ktorých je potrebná veľká dávka odvahy – 1. časť

288

Prechod cez most s pozoruhodným výhľadom je nádherný zážitok. Ale čo keď je to kľukatý most s výškou 76 metrov? Stále ste taký nadšenec do výhľadov, aj keď to vyzerá tak nebezpečne?

Predstavujeme vám 10 najnebezpečnejších mostov na svete. Ponúkajú najkrajšie výhľady každému, kto je ochotný cez ne prejsť, ale taktiež aj dávku adrenalínu.

1. Most cez rieku Vitim v Rusku

pinterest

Most cez rieku Vitim je jedným z veľkolepých, ale nebezpečných mostov na svete. Starý železničný most sa nachádza na Sibíri, je dlhý 570 metrov a nachádza sa 15 metrov nad vodou. Nemá žiadne zábradlie a jeho šírka nie je dostatočne široká na to, aby ním mohlo prejsť auto.

2. Trift Bridge vo Švajčiarsku

pinterest

V Gadmenských Alpách sa nachádza most s názvom Trift Bridge, ktorý sa tiahne 170 metrov a jeho výška je 100 metrov.

3. Lanový most Carrick-A-Rede v Spojenom kráľovstve

Lonely Planet/pinterest

Lanový most v Antrime, v Severnom Írsku, je Carrick-A-Rede Rope Bridge. Je dlhý 20 metrov a vysoký 30 metrov. Most je vo vlastníctve spoločnosti National Trust a pre turistov je otvorený po celý rok. Je jednou z najznámejších turistických atrakcií Severného Írska.

4. Marienbrücke v Nemecku

hellojetlag/pinterest

Marienbrücke alebo Máriin most bol pomenovaný podľa kráľovnej Márie. Je to most cez skalnatú roklina s potokmi. Ak chcete mať dokonalý výhľad na zámok Neuschwanstein, vyberte sa na Marienbrücke.

5. Visutý most Capilano v Kanade

Royal Caribbean International/pinterest

V okrese North Vancouver v Britskej Kolumbii nájdete most s názvom Capilano Suspension Bridge. Meria 140 metrov na dĺžku a 70 metrov nad vodou. Je známy ako jeden z najnebezpečnejších visutých mostov na svete.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre