10 najnebezpečnejších mostov na svete, na ktorých je potrebná veľká dávka odvahy – 2. časť

413

Prechod cez most s pozoruhodným výhľadom je nádherný zážitok. Ale čo keď je to kľukatý most s výškou 76 metrov? Stále ste taký nadšenec do výhľadov, aj keď to vyzerá tak nebezpečne?

Predstavujeme vám 10 najnebezpečnejších mostov na svete. Ponúkajú najkrajšie výhľady každému, kto je ochotný cez ne prejsť, ale taktiež aj dávku adrenalínu.

6. Aiguille du Midi vo Francúzsku

Suzanne Pugh/pinterest

Most Aiguille du Midi sa nachádza vo Francúzsku. Tento most je dosť úzky, s výškou viac ako 3500 metrov nad morom, preto sa neodporúča prechádzať cez tento most, ak máte problémy so srdcom.

7. Langkawi Sky Bridge v Malajzii

pinterest

Most Langkawi Sky Bridge bol dokončený v roku 2005. Je to 125-metrov dlhý zakrivený lanový most pre chodcov. Mostovka je vo výške 660 metrov nad morom.

8. Royal Gorge Bridge v USA

pinterest

Royal Gorge Bridge je známa turistická atrakcia v Cañon City, v štáte Colorado. Do roku 2012 patril do zoznamu 10 najvyšších mostov na svete.

Royal Gorge Bridge je turistická atrakcia v Cañon City, v štáte Colorado, v rámci Royal Gorge Bridge and Park, zábavného parku s rozlohou 150 ha. Most ide ponad roklinu, vo výške 291 metrov, nad riekou Arkansas, a od roku 1929 až do roku 2001 držal rekord najvyššieho mosta na svete. Potom ho prekonal most Liuguanghe v Číne.

Royal Gorge Bridge si udržal titul najvyššieho visutého mosta na svete až do dokončenia diaľničného mosta cez rieku Beipan Guanxing v roku 2003, tiež v Číne.

9. Most Deception Pass v štáte Washington

The World Was Here First/pinterest

Most Deception Pass Bridge má celkovú dĺžku 453 metrov a šírku 8,5 metra. Tento most sa nachádza vo Washingtone a je to dvojprúdový most, ktorý spája Fidalgo v štátnom parku Deception Pass a ostrov Whidbey.

10. Most Ghasa v Nepále

pinterest

Tento most, v dedine Gus v Nepále, nebol postavený len pre ľudí a turistov, ale aj pre dobytok. Hoci vyzerá nebezpečne a zdá sa, že je nestabilný na používanie, je stále bezpečný, pretože má vysoké zábradlie.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre