10 najobľúbenejších dezertov, ktoré si musíte ísť hneď pripraviť! – 2. časť

688

Gurmán, so skutočnou chuťou na sladké, považuje dezerty za to najlepšie čo na svete mohlo vzniknúť. A počuli ste už o druhom „dezertnom“ žalúdku? Tí, ktorí ho máte, viete presne o čom hovorím. Nech si teda trošku narobíme chute, predstavujeme vám 10 najobľúbenejších dezertov na svete s fascinujúcou históriou.

6. Jablkový koláč v Amerike

Zdroj Priscilla Du Preez 🇨🇦

Jablká objavili v Novom svete spolu s prvými kolonistami. Trvalo roky, kým korene priniesli ovocie. Tento dezert bol oveľa starší ako samotná krajina, a ich fanatická láska k tomuto zákusku z neho urobila národný symbol. Je to koláč plnený jablkami v chrumkavom cestíčku, ktorý je doplnený vanilkovou zmrzlinou alebo šľahačkou.

7. Nanaimo Bar v Kanade

Isabelle Boucher/flickr

Tento slávny kanadský dezert odvodil svoj názov od mesta Nanaimo v provincii Britská Kolumbia. Ide o nepečený trojvrstvový koláč, ktorého prvú vrstvu tvorí oblátka, po ktorej nasleduje bohatá krémová poleva poliata roztopenou čokoládou.

8. Gulab Jamun v Indii

Desserts World/pinterest

Gulab Jamun je známy v juhovýchodnej Ázii a je to obľúbený dezert medzi Indmi. Je podobný malej šiške s cukrovým likérom. Je to sušené mlieko pražené s maslom ghí.

9. Mochi v Japonsku

Bekago15/wikimediacommons

Medzi najkrajšie dezerty, ktoré prišli z východu, patrí Mochi, tradičný japonský dezert, ktorý pomenoval svoj názov podľa lepkavej ryže typu Mochi Gome. Japonci ju stále tĺkli v mažiari, až kým sa nezmenila na kašu. Je to slávne jedlo nielen počas osláv Nového roka v Japonsku, ale počas celého roka. Tento dezert sa podáva s kopčekom zmrzliny, a to nielen v Japonsku, ale aj v iných krajinách.

10. Kardinálske rezy v Rakúsku

Superanton/wikimediacommons

Keď ľudia povedia „nebíčko v papuľke“, jednoznačne majú na mysli tento dezert! Piškóta, ktorej biela a žltá farba pripomína farbu katolíckeho kostola. Kardinálske rezy sa podávajú od roku 1974 v kaviarni Mozart.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre