10 najšťastnejších krajín sveta, v ktorých by chcel žiť každý – 1. časť

355

Udalosti posledných rokov zmenili životy mnoho ľudí, hlavne po prekonaní nákazy COVID-19. To je dôvod, prečo si ľudia kladú otázku: „Ktorá krajina je najlepšia na život?“

OSN každoročne skúma stav globálneho šťastia a vydáva Správu o svetovom šťastí. Tá zostavuje rebríček 156 krajín na základe toho, ako si ich občania uvedomujú, nakoľko sú šťastní. Pred výskytom COVID-19 sa v správe venovala osobitná pozornosť prostrediu, ktoré ovplyvňuje šťastie, ako je prírodné a sociálne prostredie. Nedávna správa je však v dôsledku pandémie odlišná. Hoci sa stále používa Gallupov svetový prieskum verejnej mienky, je stále nevyhnutné zohľadniť súvislosť medzi blahobytom a pandémiou a vládou a verejnosťou. Údaje ukázali veľké znaky odolnosti a dôležitosti sociálnych väzieb.

1. Rakúsko

Zdroj Joss Woodhead

Od nedotknutých jazier, výnimočnej architektúry, pozoruhodnej kultúry až po rozmarnú krajinu a praclíky. Nemôžeme sa čudovať, že sa Rakúsko dostalo do zoznamu 10 najšťastnejších krajín. Na tomto očarujúcom mieste sa dá vidieť a robiť veľa vecí, napríklad lyžovať v čistých zasnežených Alpách alebo navštíviť nádhernú zasneženú vianočnú Viedeň a pozrieť si klasickú operu, ktorou sa pýši. Jednoznačne je to jedno z najlepších miest, ktoré by ste mali zvážiť, ak chcete spoznať nové prostredie, a pre cestovateľov sa považuje za jednu z krajín, ktorú musia navštíviť.

2. Nový Zéland

Zdroj Casey Horner

Výskum ukazuje súvislosť medzi šťastím a vonkajšími priestormi, preto nie je prekvapením, že na tomto zozname je aj Nový Zéland. Neponúka len veľkolepé horské štíty, dobrodružné aktivity a pobrežie s nádhernými plážami, ale aj veľmi bezpečnú komunitu.

3. Nórsko

Zdroj Johny Goerend

Táto krajina bola v roku 2017 vyhlásená za najšťastnejšiu krajinu. Veď prečo by ste nemali milovať krajinu, ktorá ohromí každého cestovateľa na tomto mieste? Nórsko je krajina s kompletným balíkom, ktorý zahŕňa kozmopolitné mestá, drsnú krajinu a krajinu, ktorá je známa svojím vysokým štandardom komfortu, ktorý zahŕňa vynikajúci systém sociálneho zabezpečenia a pocit spokojnosti a uspokojenia. Myslím, že je jasné, ako sa táto krajina dostala na zoznam.

4. Nemecko

Nemci sú známi ako najmenej vystresovaní ľudia na svete, ale krajina je obľúbená aj pre svoje prírodné krásy, sofistikované mestá a pozoruhodné historické pamiatky. Považuje sa za jednu z ideálnych krajín na návštevu a život v Európe.

5. Švédsko

Zdroj Raphael Andres

Švédsko je vybavené úžasnými prírodnými lokalitami, ako sú majestátne ľadovce a azúrové súostrovia, spolu so svojím sofistikovaným hlavným mestom usadeným v Štokholme. Švédsko je známe vynikajúcim sociálnym systémom – bohatým na pracovné a zdravotnícke výhody.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre