10 plemien psov, ktoré sú považované za najnebezpečnejšie – 1. časť

1220

Psy sú súčasťou ľudského sveta od pradávna. Vďaka svojej inštinktívnej schopnosti strážiť sa používajú na ochranu hospodárskych zvierat, ako policajné psy alebo ako domáci miláčikovia.

Psy sú mimoriadne inteligentné (aspoň väčšina), a sú určite skvelými a vernými spoločníkmi. Často ich označujeme ako najlepších priateľov človeka, ale tieto tvory neboli prirodzene stvorené na interakciu s ľuďmi.

Boli aj prípady, keď psy napadli majiteľov alebo iných ľudí. Aj keď sú také extrémne prípady zriedkavé, stále je dôležité, aby sme si uvedomovali nebezpečenstvá a zodpovednosť z chovania psov. Preto si prečítajte náš zoznam – 10 najnebezpečnejších plemien psov na svete.

1. Kaukazský ovčiak

Royal Caucasian Shepherds LLC/pinterest

Tento pes môže dorásť do veľmi veľkých rozmerov, minimálne 50 kg. V prípade dospelého samca je priemerná dĺžka života 10-12 rokov.

Toto plemeno pochádza z Ruska a ďalších európskych krajín. Pôvodne sa využívali ako strážne psy na ochranu hospodárskych zvierat v horských oblastiach, sú obávané dokonca aj u vlkov a podobných šeliem.

2. Pitbull

Dogs In The World/pinterest

Veľmi populárne plemeno silných psov a mnohokrát zodpovedné za prípady napadnutia človeka. Keď sa spojí energia a obratnosť teriérov, a telesná stavba a sila buldoga, vznikne vám pitbul. V niektorých krajinách sa pitbuly dokonca používajú na psie zápasy, kde sú psy vycvičené na vzájomný súboj na život a na smrť.

3. Kanárska doga/Perro de Presa Canario

Adaline Linn/pinterest

Často sa opisuje ako pes so silnou vôľou a dominanciou. Perro de Presa Canario v španielčine znamená „kanársky lovecký pes“. Je známy aj ako kanársky mastif/doga. Používa sa ako pracovný pes pre hospodárske zvieratá, ale je kombináciou niekoľkých plemien bojových psov. Hovorí sa, že podobne ako pitbul, aj toto plemeno sa používa v smrteľných psích zápasoch.

4. Rotvajler

Rottweiler Shop/pinterest

Plemeno psov, ktoré je známe svojou hrôzostrašnou povesťou. Tieto psy sú jedným z najstarších plemien pastierskych hospodárskych zvierat. Sú od prírody veľmi inteligentné a agresívne, a sú veľmi efektívne ako strážne psy. Uvádza sa, že takmer polovica úmrtí spôsobených útokmi psov v USA je spôsobená práve nimi.

5. Brazílska fila

Adoro Pets/pinterest

Je to jedno z najväčších plemien pastierskych psov. Toto konkrétne plemeno, ktoré pochádza z Brazílie, je vynikajúcim strážnym psom, ale vyžaduje si skúsených majiteľov. Tieto veľmi agresívne a ochranné psy sú obávané pre svoje nekontrolovateľné správanie a bolo zaznamenaných mnoho prípadov úmrtí spôsobených ich útokmi.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre