10 plemien psov, ktoré sú považované za najnebezpečnejšie – 2. časť

770

Psy sú súčasťou ľudského sveta od pradávna. Vďaka svojej inštinktívnej schopnosti strážiť sa používajú na ochranu hospodárskych zvierat, ako policajné psy alebo ako domáci miláčikovia.

Psy sú mimoriadne inteligentné (aspoň väčšina), a sú určite skvelými a vernými spoločníkmi. Často ich označujeme ako najlepších priateľov človeka, ale tieto tvory neboli prirodzene stvorené na interakciu s ľuďmi.

Boli aj prípady, keď psy napadli majiteľov alebo iných ľudí. Aj keď sú také extrémne prípady zriedkavé, stále je dôležité, aby sme si uvedomovali nebezpečenstvá a zodpovednosť z chovania psov. Preto si prečítajte náš zoznam – 10 najnebezpečnejších plemien psov na svete.

6. Aljašský malamut

PetPlace/pinterest

Pôvodne sa toto populárne arktické plemeno používalo na ťahanie saní a na nosenie ťažkých nákladov. Je jedným z najväčších domestikovaných psov, ktoré môžu dorásť až do hmotnosti 50 kilogramov. Dokáže prežiť extrémne poveternostné podmienky. Malamuti sú prirodzení lovci a dokážu zabíjať aj veľké šelmy, ako sú medvede. Niet divu, že z tohto psa ide strach.

7. Vlčiak

Dogsnet/pinterest

Toto plemeno je zmesou domestikovaných psov a divokých vlkov. Majú ochranné inštinkty a môžu byť veľmi divoké, kvôli svojmu nepredvídateľnému správaniu, ktoré pravdepodobne vzniklo krížením divokých zvierat s bežnými psami. V niektorých krajinách je chov tohto psa zakázaný.

8. Bullmastif

Dogs In The World/pinterest

Bullmastiffy sú mohutné, silné a pevne stavané psy. Majú veľmi citlivé strážne schopnosti a sú spoľahlivé, pokiaľ ide o bezpečnosť. Pri dôslednom výcviku sú veľmi spoľahlivé a poslušné. Existuje však mnoho prípadov útokov, ktoré dokonca viedli k úmrtiam.

9. Husky

Flickr/pinterest

Obľúbené plemeno domestikovaných psov, husky, bolo pôvodne využívané ako ťažné v severských oblastiach. Je mimoriadne obratný, šikovný pri prenášaní nákladu. Má hustú srsť, jedinečné sfarbenie a špeciálne modré oči. Je úzko príbuzný s malamutom a podobá sa divokým vlkom.

10. Doberman

Dog Lovers/pinterest

Známy svojou obratnosťou a stopárskymi schopnosťami, toto plemeno inteligentných psov je dokonalým strážcom. Vyžadujú si však prísne sledovaný výcvik s dôslednosťou a trpezlivosťou. Sú schopné zabíjať ľudí. Sú to veľmi citlivé plemená a vo väčšine prípadov môžu byť veľmi agresívne.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre