10 potravín, ktoré vás udržia navždy mladými! – 2. časť

182

Kto by nechcel byť večne mladý? Alebo aspoň tak vyzerať… S prichádzajúcimi technologickými pokrokmi sa ale žiadnemu vedcovi stále nedarí nájsť návod, ako si udržať večnú mladosť. Telo sa jednoducho mení. S pribúdajúcim vekom sa stáva slabším a náchylnejším na choroby, čo zahŕňa aj zhoršovanie systémových funkcií.

Tieto zdravé potraviny síce nezmenia proces starnutia, ale určite pomôžu predchádzať negatívnym účinkom. Už sme vám predstavili potraviny, ktoré vám zlepšia náladu, dnes pre vás máme potraviny, vďaka ktorým bude vaša pleť vyzerať mladšie!

6. Zázvor

Zdroj Julia Vivcharyk

Koreň zázvoru pomáha pri trávení, udržiava naše črevá zdravé a pohyb čriev v dobrom stave.

7. Voda

Zdroj engin akyurt

Voda je nevyhnutná na odstraňovanie toxínov a odpadových látok v našom tele. Najmenšie množstvo vody, ktoré by sme mali vypiť za deň, je 8 pohárikov. Nikdy sa nespoliehajte na to, kým budete smädní, pretože smäd sa s pribúdajúcim vekom znižuje.

8. Sója

Zdroj Yogesh Pedamkar

Dokonalou zlúčeninou proti starnutiu prospešnou v našom tele je sója. Má vysoký obsah bielkovín, ktoré pomáhajú pri udržiavaní a budovaní svalov. Je známe, že sójové izoflavóny prirodzene znižujú hladinu cholesterolu a chránia srdce pred chorobami. Rastlinné estrogény obsiahnuté v sóji napodobňujú ľudský estrogén, ktorý sa v súčasnosti zvyčajne používa v prípravkoch proti starnutiu.

9. Bobulovité ovocie

Zdroj Eiliv Aceron

Čierne hrozno, černice, čučoriedky a ríbezle obsahujú silnú látku nazývanú flavonoidy, silný antioxidant, ktorý pomáha chrániť naše telo pred poškodeniami, ktoré sú spôsobené starnutím a voľnými radikálmi.

10. Avokádo

Zdroj Bethany Randall

Udržuje našu pokožku zdravú a bráni jej starnutiu. Má vysoký obsah draslíka, ktorý pomáha pri prevencii zadržiavania tekutín a hypertenzie. Je tiež skvelým zdrojom vitamínu E.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre