10 psíkov, pri ktorých sa nedokážete neusmievať – 1. časť

249

Videli ste už niekedy takého vtipného psa, že ste jednoducho nedokázali zadržať smiech? A potom ste sa snažili ho tajne odfotiť? Ak nie, tak máme pre vás dobrú správu. Pripravili sme zoznam, kde vám predstavíme 10 najzábavnejších psích plemien na svete!

1. Neapolský mastif

gomagoti/flickr

Obrovský pes s veľkosťou takmer rovnakou ako los, ale správaním ako šteňa. Pes s mohutnými, ovisnutými vráskami si neuvedomuje svoju veľkosť a nie je nič smiešnejšie ako pohľad na psa neuveriteľných rozmerov, ktorý sa správa ako malá čivava.

Dospelý jedinec má výšku v kohútiku 58-77 cm a dosahuje hmotnosť 50-70 kg.

2. Mexický naháč

xxtgxxstock/deviantart

Vzácne a smiešne vyzerajúce mexické plemeno bezsrstých psov. Toltékovia, Mayovia a Aztékovia ich považovali za posvätné a predpokladalo sa, že majú liečivé vlastnosti.

V závislosti na veľkosti (trpasličí, malý, štandardný) dosahuje plemeno v dospelosti výšku 25-60 cm a váhu 4-14 kg.

3. Puli

Anita Ritenour/flickr

Známy ako pes, ktorého každý prirovnáva k mopu. Tento maďarský pastier s hustými kučerami je viac-menej nepremokavý. Je to tvrdohlavé, verné a rýchle zviera, ale napriek tomu pri ňom nedokážete myslieť na nič iné, iba na to, ako dobre by sa s ním zmývala podlaha.

Pod mopom je ukrytý stredne veľký pes, vysoký 37-44 cm v kohútiku a vážiaci v priemere 10-15 kg.

4. Bergamský ovčiak

Josephine06~commonswiki/wikimediacommons

Ide o ovčiarskeho psa so zvláštnou matnou srsťou, ktorého niektorí opisujú ako psa s dredmi. Nenechajte sa vystrašiť jeho srsťou, je to skvelé plemeno, ale počkajte, kým uvidíte, ako tento pes beží!

Pod veľkým množstvom dredov sa nachádza 56 – 60 centimetrový psík, ktorý váži 26 – 38 kg.

5. Bruselský grifón

Lilla Frerichs/needpix

Roztomilé chlpaté šteniatko, ktoré sa inšpirovalo nápadom na Grincha, ale iní tvrdia, že vyzerá ako opica.

Toto plemeno je veľkou osobnosťou v 3 až 6-kilovom balení. Stačí jeden pohľad do jeho veľkých očí, ktoré pripomínajú ľudské oči, a budete očarení. Jeho výška je 18 – 25 centimetrov.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre