10 psíkov, pri ktorých sa nedokážete neusmievať – 2. časť

300

Videli ste už niekedy takého vtipného psa, že ste jednoducho nedokázali zadržať smiech? A potom ste sa snažili ho tajne odfotiť? Ak nie, tak máme pre vás dobrú správu. Pripravili sme zoznam, kde vám predstavíme 10 najzábavnejších psích plemien na svete!

6. Dandie Dinmont teriér

Canarian/wikimediacommons

Ako to môže vyzerať, ak je váš pes charakteristický tým, že je maličký, má veľmi krátke nohy a na hlave malé chumáče vlasov? Presne takto! Sú spoločenskí, milí a priateľskí, ale jeho riedka srsť je dosť smiešna.

Tohto krásavca u nás príliš často nevídame a jedná sa skôr o raritné plemeno. Dospelý Dandie Dinmont teriér má výšku v kohútiku 28-30 cm a dosahuje váhy v rozmedzí 6-11 kg.

7. Čínsky chocholatý pes

UKPets/pinterest

Ak by som si mala vybrať najsmiešnejšieho psa na planéte, asi by to vyhral tento.

Čínsky chocholatý pes má dve variety. Naháč je bezsrstý, iba na hlave, krku, ponožkách a chvoste má chocholík dlhšiu srsti, zatiaľ čo labutienka má celé telo pokryté dlhou a jemnou srsťou. Prípustná je akákoľvek farba alebo kombinácia farieb. Kohútiková výška dospelých jedincov sa pohybuje v rozmedzí 23-33 cm a priemerná hmotnosť je okolo päť kilogramov.

8. Bedlingtonský teriér

Le magicien/wikimediacommons

Neviete, či sa pozeráte na pudla alebo na ovcu? Stáva sa to často, pri pohľade na bedlingtonského teriéra. Tieto psy sú pokojné, inteligentné, milé a jednoznačne majú svoj štýl.

Bedlington teriér má typický vzhľad podobný malým jahňatám. Plemeno má výšku v kohútiku okolo 40 cm a v dospelosti dosahuje váhu 7-10 kg.

9. Bulteriér

Davide strada2000/wikimediacommons

Najvýraznejším znakom bulteriéra je jeho dlhá vajcovitá hlava. Jeho výška je 35,5 až 60 centimetrov a váha 20 – 36 kilogramov.

10. Jazvečík

knitting_gram1/pinterest

Ako to len povedať…malý chodiaci hotdog. Má ovisnuté uši, dlhé telo, milý chvostík a krátke nohy. Môže vážiť až 9 kg, ak ide o štandardného jazvečíka, u trpasličieho a králičieho rázu sa meria obvod hrudníka. Trpasličí jazvečík obvod hrudníka do 35 cm a králičí jazvečík obvod hrudníka do 30 cm.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre