10 vecí, ktoré v žiadnom prípade nedávajte vášmu psovi! – 2. časť

654

Svojho psa milujeme viac než čokoľvek na svete. A preto sa často stáva, že ho nakŕmime všetkým, po čom túži, však keď na vás vypúli tie veľké, nevinné psie oči, kto by odolal? Avšak mali by ste si dávať pozor. Nemali by ste svojho svojho anjelika kŕmiť čímkoľvek, niektoré veci by preňho mohli byť naozaj smrteľné.

Tu je teda zoznam 10 vecí, ktorými by ste svojho psa rozhodne kŕmiť nemali. Môžu vášmu psíkovi spôsobiť veľké bolesti, nedajbože smrť, preto dbajte na to, čo mu dávate.

6. Cibuľa a cesnak

WebMD/pinterest

Mnohí majitelia psov majú tendenciu dávať svojim psom zvyšky jedál, ktoré obsahujú cibuľu a cesnak, a niekedy je to v dosť veľkom množstve. Určite teda nevedia, že svojim psom podávajú škodlivé látky.

V zelenine, cesnaku aj cibuli sa v maximálnej miere nachádza tiosíran, ktorý uznávaní veterinári a zvierací lekári označujú za toxický pre psov. Cesnak aj cibuľa sú najvýraznejšou príčinou anémie u psov, pretože v nich prítomný tiosíran poškodzuje červené krvinky.

7. Popcorn

thepetstaff/pinterest

Všetci milujeme urobiť si fajný popcorn a pustiť si k tomu obľúbený seriál na Netflixe. A často touto lahôdkou ponúkneme aj našich chlpáčov. No rozhodne by ste to robiť nemali. Popcorn spôsobuje príliš veľa tráviacich problémov a môže dokonca poškodiť ich obličky. Ďalším škodlivým účinkom je obezita.

8. Akýkoľvek druh alkoholu

DogTime/pinterest

Tomuto sa ROZHODNE musíte vyhnúť. Často sa stáva, že psy prítomnosť alkoholu veľmi odpudzuje. Niektoré psy sa dokonca k svoju opitému majiteľovi ani nechcú priblížiť. A dobre robia! Následky alkoholu môžu byť rôzne, od zvracania až po ťažkosti s dýchaním.

9. Kofeín

Елена 👌/pinterest

Už sme hovorili o tom, aká zlá je pre psov čokoláda, a kofeín nie je o nič lepší. Káva by mohla ovplyvniť srdcovú frekvenciu a viesť k narušeniu rovnováhy metabolickej činnosti, čo by viedlo k zvracaniu, extrémne vysokému krvnému tlaku, problémom s močením a dokonca aj k záchvatom.

Kofeín má vysoký obsah metylxantínov, čo nie je zdravé ani pre ľudí, nieto ešte pre psy.

10. Ľudské lieky

K9 of Mine/pinterest

Ak vás niekedy napadlo dať svojmu psovi ľudské lieky…už to viac neurobte. Ak je váš pes chorý alebo mu nie je dobre, choďte k veterinárovi a vypýtajte si lieky od neho. On bude určite vedieť, čo vášmu psíkovi pomôže. A ibalgin to zrejme nebude.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre