Inca Collagen – v čom sa líši od iných kolagénových produktov?

634

Kolagén – Táto látka plní v tele mnohé dôležité úlohy, zúčastňuje sa na viacerých dôležitých procesoch . Patrí k látkam telu vlastným – vedeli ste o tom, že ide o najviac zastúpenu bielkovinu v ľudskom tele? Bielkoviny patria medzi makronutrienty s významným postavením v strave človeka, ich konzumácia a dostatok v strave sú veľmi dôležité . Poďme sa pozrieť na jeden z najpopulárnejších doplnkov stravy na kĺby – Inca Collagen.

Inca Collagen

 

Inca Collagen – Kľúčové vlastnosti produktu

Nasledujúce vlastnosti podčiarkujú výnimočnosť Inca Collagenu

1.) Kolagén je zložením 100% morského pôvodu, bez prísad.

Oceňujeme to, že výrobca vsadil na jednoduchosť a produkt nekazí zbytočnosťami. Obsahuje výlučne hydrolyzovaný kolagén z rýb. Jednoduché a funkčné!

2.) Obsahuje výhradne prémiový trojzložkový kolagén.

Podľa zloženia sa s tým dá súhlasiť, tri zložky, nič iné. Sú prémiové? Produkt je vyrábaný vo Švajčiarsku, to je dobré znamenie naznačujúce istú prémiovosť.

3.) Kolagén je v bioaktívnej forme – tá zaručuje výbornú vstrebateľnosť.

So zachovanou biologickou štruktúrou – to znie sľubne, výrobca vykresľuje produkt ako preparát obsahujúci neznehodnotené zložky.

4.) Inca Collagen je perfektne rozpustný vo vode, jednoducho sa dávkuje.

Ocenia najmä tí, ktorí neznášajú pitie nápojov podobným vode s pieskom.

5.) Je bez príchute a farbív.

Chvályhodné! Vždy lepšie, než by tomu bolo naopak!

6.) Unikátna štruktúra

Unikátnosť tohto doplnku výživy spočíva v tom, že napriek tomu, že sa jedná o kolagén spracovaný, zachováva si svoju štruktúru klasickej špirály (helisy). Tá je známa v prípade bielkovín živých organizmov.

Vďaka tejto vlastnosti je tento kolagénový produkt najviac podobný tomu ľudskému kolagénu. Podobnosť týchto kolagénov a vysoká biologická aktivita Inca kolagénu je predzvesťou toho, že telo s nám bude narábať ako s vlastným (čo je vítané).

kolagén

 

Účinky Inca Collagenu

Kolagén a starnutie? Vekom jeho prirodzená produkcia klesá, je preto obzvlášť dôležité zvážiť jeho doplnenie kvalitným produktom!

Jeho užívanie ale nie je podmienené iba vekom – ak sú pre vás zdravie a krása dôležitou súčasťou vášho života, mali by ste zvážiť jeho pravidelné užívanie. Platí to pre pánov a rovnako tak aj pre dámy!

 

Zaujímavou, možno novou informáciou pre vás bude to, že evidujeme najmenej 16 typov kolagénu 1.

Tri dôležité typy kolagénu pre ľudské zdravie obsahuje aj tento produkt. Každá z nich sa podieľa na určitej stavebnej a podpornej funkcii v organizme.

Mohlo by vás zaujímať: Ako vybrať najlepšiu kĺbovú výživu?

V čom sa ale líšia?

I. typ – tvorí 90% kolagénu v tele, plní stavebnú funkciu pokožky, kostí, šliach, väzivových chrupaviek, spojivového tkaniva a zubov.

II. typ – nájdeme ho v prípade širšie (redšie) usporiadaných vlákien elastickej chrupavky, ktorá sa stará o pruženie kĺbov.

III. typ – má funkciu podpory štruktúr svalov, orgánov a ciev.

 

Vzhľadom na to, že tento produkt obsahuje všetky tieto tri typy kolagénu, môžete rátať s pozitívnym účinkom vo vyššie zmienených oblastiach.

 

Zloženie

Obsahuje prípravok v množstve, ktoré vystačí na jeden mesiac. V elegantných 30 vrecúškach nájdete vždy 3 g kolagénu.

 

Zastúpenie jednotlivých typov kolagénu

Kolagén typu I 80%
Kolagén typu II 19,5%
Kolagén typu III 0,05%

Ako odporúčame tento produkt užívať? Na čo si dať pozor počas prípravy nápoja

 

Inca Collagen je kolagénom na pitie, čo znamená, že sa rozpúšťa vo vode . Podľa odporúčaní rozmiešajte v 200-300 ml vody. Použiť môžete aj iný nápoj, napríklad ovocnú šťavu (neodporúča sa grapefruitová).

Pozor! Dôležité je podotknúť, že treba dodržať istý postup práce so surovinami – začnite vysypaním obsahu sáčku do pohára, následne prášok zalejte vodou! Ak to spravíte naopak, výsledný nápoj bude plný hrudiek a nerozpustí sa úplne. To platí pre prípad, že budete nápoj rozmiešavať v pohári vody lyžičkou.

Diskusia o príprave sa javí ako bezpredmetná vtedy, keď siahnete po šejkri a nápoj pripravíte v ňom (odporúčame poriadne, dôkladne pretrepať). V takom prípade dosiahnete najlepší možný výsledok!

 

Neskazte svoj dojem z tohto produktu nesprávnou prípravou výsledného nápoja!

 

Chutí tento produkt dobre?

V prípade, že sa rozhodnete rozmiešať tento produkt s vodou, možno budete mať rovnaký pocit, aký máme my – chuť produktu je mierne horká, to však nepredstavuje problém. Niekomu sa javí horkosť výraznejšia, pre niekoho je produkt bez akejkoľvek horkosti. Mnohí ho preferujú s ovocnou šťavou.

 

Nemusíte sa báť – tento produkt nechutí zle a vypiť nápoj z neho pripravený nerobí žiaden problém.

 

Môže mať Inca Collagen aj nežiadúce účinky?

 

Buďte bez obáv, tento produkt vzhľadom na jednoduché zloženie neuškodí. Nenájdete v ňom žiadne iné látky, než účinný kolagén. To je v dnešnej dobe, kedy sa v podstate do každého produktu snaží výrobca vtlačiť aj iné zložky, chvályhodné.

Môžu Inca Collagen užívať tehotné a dojčiace ženy?

Podľa stránky samotného výrobcu produkt nie je vhodný (podobne ako iné výživové doplnky) pre ženy, ktoré sa nachádzajú v štádiu tehotenstva. Po pôrode alebo počas dojčenia je produkt podľa výrobcu vhodný, dokonca odpoúčaný.

Čo predurčuje tento produkt k tomu aby ste sa zamysleli nad jeho kúpou?

 

  1. Perfektná rozpustnosť a ľahká konzumácia.
  2. Unikátne zloženie a decentne zabalené jednotlivé dávky umožňujúce dodržiavať váš režim aj na cestách.
  3. Bez zbytočnej chémie – éčok, farbív, konzervantov.
PREHĽAD RECENZIE
Rozpustnosť
Zloženie
Chuť
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
inca-collagen Inca Collagen patrí k populárnym produktom na našom trhu. V skratke ho hodnotíme kladne a ak potrebujete kolagénový produkt je fajn siahnuť po ňom u overeného predajcu .
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre