Kolagén môže vášmu telu veľmi pomôcť, ale v akej forme ho užívať

360

O kolagéne kolujú rôzne informácie, faktom však je, že je to základný stavebný prvok všetkých stavovcov na Zemi. Potrebujú ho rovnako ľudia, aj zvieratá. Tvorí podstatnú časť pohybového aparátu, rôznych mäkkých tkanív, kože, ovplyvňuje kvalitu nechtov i vlasov. A dopĺňať by sme si ho mali preto, že už relatívne v mladom veku nám môže začať chýbať.

inca collagen krabicka kopia
IncaCollagen

Aj podľa odborníkov má užívanie kolagénu zmysel, kľúčom však je nájsť kvalitný, overený a účinný výživový doplnok. „Telu dodaný kolagén podporuje výživu kostí a chrupaviek, pomáha hojiť drobné poranenia, zvyšuje pevnosť svalov, šliach, väzív i kože,“ vysvetľuje emeritný primár ortopédie MUDr. Milan Čarvaš. Ako však rozpoznať ten správny doplnok, aby to takto fungovalo?

 

Kolagénové doplnky sa získavajú štiepením živočíšneho kolagénu, teda z vedľajších produktov dobytka či rýb. Od spôsobu štiepenia, kvality suroviny a finálneho spracovania závisí, ako bude takýto kolagénový doplnok fungovať. Dôležité pritom je, aby bol:

  • štiepený za studena a čo najšetrnejšie, aby si výsledné kolagénové peptidy zachovali svoju bioaktivitu,
  • aby bol v 100% čistej forme, neochutený a bez pridaných látok,
  • aby obsahoval viaceré typy kolagénov, pretože kolagénov bolo doteraz identifikovaných okolo 30 typov, pričom v ľudskom tele sa vyskytujú najmä prvé štyri,
  • a zároveň by mal byť vo forme, ktorá sa nekazí, nepotrebuje konzervanty, ani prídavné látky.

 

Z toho dôvodu nie sú dobrou formou napríklad tekuté kolagény. Tie totiž musia vydržať bez kazenia, a tak je nutné do nich pridávať konzervačné látky. Čokoľinca collagen krabicka kopiavek, čo je pridané do hydrolyzovaného kolagénu, však môže narušiť jeho bioaktivitu. Ideálnou formou je kolagén v prášku, pretože jedine prášková forma nepotrebuje žiadne konzervanty, pričom prášok stačí rozmiešať pred užitím v tekutine (vode, čaji alebo džúse) a vypiť. Česká značka Inca Collagen pri výrobe svojho práškového kolagénu napríklad využíva metódu štiepenia pomocou enzymatickej hydrolýzy. Ide o jemné štiepenie, pri ktorom sa v kolagénových fragmentoch zachováva potrebná štruktúra. Vďaka tomu sú bioaktívne, pre ľudské telo prirodzené.

 

 

Inca Collagen je kolagénový hydrolyzát z rýb, ktoré možno považovať za veľmi dobrý zdroj čistého kolagénu. Viac o pôvode kolagénu u rýb hovorí doktorka biochémie, Dagmar Petrová: “Práve preto, že je (kolagén) tak dôležitý, príroda sa neustále snažila ho vylepšiť, takže sa naň počas vývoja nabalili hŕby podporných látok. Ak teda hľadáme zdroj čistého kolagénu, musíme ho hľadať inde než u cicavcov. U tých vývojovo najstarších a najjednoduchších organizmov (ryby) nachádzame ešte kolagén samotný a je ľahké ho izolovať čistý.” Navyše Inca Collagen obsahuje kolagén typu 1, 2, 3 – to sú tie, ktoré ľudské telo najviac využíva, či už v chrupavkách, koži alebo v tkanivách orgánov.

 

Vďaka týmto vlastnostiam si Inca Collagen vyslúžil prvé miesta v rebríčkoch obľúbenosti a získal si za 6 rokov existencie už viac než 200 tisíc spokojných stálych zákazníkov. Pretože reálne účinkuje: zlepšuje štruktúru chrupaviek, prispieva tak k spružneniu pohybu kĺbov, spevňuje kosti, pomáha pri regenerácii tkanív, zlepšuje štruktúru pokožky a zvyšuje jej elasticitu, spomaľuje starnutie a tvorbu vrások, cez kožu pomáha rastu vlasov a nechtov, regeneruje vlasové korienky… Je skrátka všade tam, kde telo potrebuje viac kolagénu a dokáže si ho z prijatých zásob kolagénových peptidov vytvoriť.

 

 

“Už po prvých dňoch som pociťovala zlepšenie vlasov a nechtov a tak isto sa vyriešil môj hlavný problém – bolesť kolien. Po pár dňoch užívania si musím zaklopať, nepociťujem vďaka Inca Collagen žiadne bolesti,” hodnotila zákazníčka Daniela Ivanová.

 

Ak teda hľadáte kvalitu, vždy si o produkte zistite vopred čo najviac. Aby ste sa dočkali takých účinkov, akými sa môže pochváliť práve Inca Collagen.

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.