Téma chráneného sexu by v dnešnej dobe určite nemala byť považovaná za tabu.  Kondómy majú k dnešnému dňu naozaj bohatú históriu a poznali ich už ľudia v starovekom Egypte ! Prečítajte si mnoho ďalších zaujímavostí, ktoré sme pre vás zozbierali.

1. Drvivá väčšina prezervatívov vydrží až 4 roky . Samozrejme produkt musí byť riadne uzavretý (neotvorený) a skladovať by ste ich mali na suchom a chladnom mieste . Čiže nemusíte panikáriť ak sa vám “chvíľu” vo vašom milostnom živote nedarí.

2. Počas studenej vojny napadlo CIA mnoho zaujímavých experimentov. Jedným z nich bolo aj hodenie niekoľkých balení kondómov na ZSSR, ktoré by boli “extra veľké” avšak označené  boli ako tie “stredné”.  Tento absurdný experiment mal spôsobiť to, že si ruské ženy budu myslieť o amerických mužoch, že sú obdarenejší ako ruskí vojaci a tým pádom budú v posteli nespokojné, čo by malo za následok rozladenie psychiky vojakov.  Paradoxne ide o nápad, ktorý bol v tom čase považovaný za ten “rozumnejší”.

prezervatív
Foto: pixabay

3. Vo Švédsku sa nachádzala tzv. “kondómová záchranka” . A áno slúžila presne na to, na čo si myslíte, že slúžila . Keď prišla núdza zavolali ste si vozidlo, ktoré k vám prišlo rovnako rýchlo ako  ako zdravotná služba a donieslo balíček prezervatívov.  V praktickej rovine sa však nápad neuchytil. Či už išlo o “nedočkavosť párov” alebo akýkoľvek iný intímny dôvod, služba nebola využívaná a tak ju zrušili.

4. Kondómy sa používali aj počas druhej svetovej vojny . Nie však tak ako by ste si mysleli. Prezervatív predstavoval ideálnu ochranu zbrane pred slanou vodou.

5. Až 40% všetkých prezervatívov nakupujú práve ženy . A teda ak ste si mysleli, že chránení chcú byť iba muži a ženy to nechávajú na svoje polovičky – Vitajte v 21. storočí.

6. Avšak na druhej strane až 80 % všetkých mužov  priznalo, že sa pri pohl. styku zámerne vyhlo použitiu ochrany .

Aký je najväčší aj najtenší prezervatív na svete?

7. Najväčší kondóm na svete vytvorila Čína pri príležitosti dňa svetovej populácie v roku 2003. Meral 80 x 100 metrov a svoje miesto si našiel na vrchole hotela v meste Guilin.

8. Deň kondómov v USA je v rovnaký dátum ako deň sv. Valentína.

9. Dánsky preklad tohto slova znie: svangerskabsforebyggende middel.

10. Google ponúka svojím zamestnancom prezervatívy v tradičných farbách spoločnosti (červená, modrá, zelená,žltá) a na ich balení je napísaná známa fráza z vyhľadávača ” I am feeling lucky today ! “

11. V roku 1960 boli dvaja členovia skupiny Beatles deportovaný z Nemecka kvôli tomu, že zapálili prezervatív.

12. Vo Francúzsku má až 96% stredných škôl automaty na kondómy.

13. V starovekom Japonsku boli kondómy vyrábané z pancierov korytnačiek a zvieracích rohov.

kondóm
Foto: wikimedia

14. Vo Francúzsku sa nachádza mesto pomenované ” Condom”.

15. Podľa štúdií čím je  atraktívnejšia žena tým menej trvá na tom, aby partner použil ochranu.

16. Počas Vojny v Zálive, prepašovali Briti až 500 000 kusov prezervatívov aby ochránili zbrane vojakov pred pieskom.

17. Najstaršia zmienka pochádza z nástennej maľby vo francúzskej jaskyni . Odhadovaný vek je 10 000 – 15 000 rokov.

18. Najtenší prezervatív vytvorila čínska spoločnosť Nanosilver.  Ich produkt je známy nie len tým, že je extrémne tenký ale dokonca čistí organizmus oboch partnerov.

19.  Ultratenké prezervatívy sú rovnako bezpečné ako tie hrubé. Prechádzajú rovnakým testovaním.

test kondómov
Jeden prezervatív udrží až 3,7 litrov tekutiny . Foto wikimedia

Odmena pre inovátora kondómového priemyslu či “zaujímavá” kuchárska kniha.

20. Spoločnosť Billa Gatesa ponúka 100 000 dolárov človeku, ktorý príde s nápadom kondómu, ktorý spôsobuje obom partnerom zvýšené potešenie. Bill Gates sa dlhodobo venuje charitatívnej činnosti v Afrike a jedným z problémov je aj rýchly populačný rast.

21. Bájna legenda o kráľovi Minosovi, ktorý bol podľa mytológie otec Minotaura, hovorí o tom, že jeho spermie obsahovali “jed škorpióna”. Aby ochránil svoju rodinu a manželku musel pravidelne používať kožu kozy.

22. Japonský autor  Manga napísal kuchársku knihu “ Condom Meals i want to make for you” ( Kondómové jedlá, ktoré ti chcem pripraviť) . Našťastie bol latex iba vhodný doplnok a pomôcka pri varení a nešlo o jeho konzumáciu.

23. Spojené Kráľovstvo v 18. storočí neverilo, že sú tieto produkty akokoľvek účinné a snažili sa ich zakázať. Verili, že používanie ochrany iba podnecuje k styku s pofidérnými a nezdravými partnermi.

24. Prvý latexový kondóm prišiel v roku 1920 . Vynašla ho spoločnosť s názvom ” The London rubber company” dnes známa pod zvučnejším menom Durex.

zdroje:  dred , bussinesinsider, huffingtonpost , nyc.gov,  Wikipédia (mnoho podstránok)

Zanechať komentár

Možnosť pridať prvý komentár

Upozorniť
avatar
wpDiscuz