Londýn je dlhodobo obľúbenou destináciou Slovákov a Čechov . Či už cestujete za prácou alebo na dovolenku  budú sa vám hodiť tieto užitočné informácie –  ako na lacné letenky do Londýna alebo zopár tipov ohľadom vášho výletu.

Čo v Londýne robiť?

Po zakúpení letenky sa v tomto meste určite nudiť nebudete ! Ak milujete dobrú gastronómiu určite by ste mali vytasiť aplikáciu Foursquare a podľa preferencií si vybrať tu správnu reštauráciu . V Londýne sa nachádza množstvo pestrých reštaurácií od vegánskych cez vietnamské po tradičné anglické puby, vyberie si naozaj každý !

Po dobrom jedle vám určite padne vhod prechádzka po jednom z miestnych parkov.  Určite nevynechajte tieto parky:

Londýnske parky
Parky v Londýne sú miesto, ktoré pri vašej dovolenke nesmiete vynechať. © ZaujímavýSvet.sk

Ak to počasie nedovoľuje alebo uprednostňujete skôr interiér pred exteriérom odporúčame navštíviť múzea a galérie .  Môžete si vybrať napríklad Prírodovedné múzeum alebo Britské múzeum . Ak ste milovníkom umenia alebo si chcete len rozšíriť obzory určite navštívte galériu Tate Modern.

Londýnske atrakcie.

 • London Eye
 • Tower of London
 • Buckinghamský palác
 • Big Ben
 • Bank of England
 • Trafalgar Square
 • Tower Bridge

A mnoho mnoho ďalších, ktoré vás presvedčia, že letieť do Londýna sa proste oplatí.

Tower Bridge
Tower Bridge  – Foto: ©ZaujímavýSvet.sk

 

Ako na lacné letenky do Londýna?

Do tohto mesta vás letenky nebude stáť majetok vďaka častým letom nízkonákladových spoločností .

Cena leteniek –  konečná cena letenky závisí od sezóny ale pravdou je, že jednosmernú letenku kúpite už od ceny 17 EUR napríklad v ponuke last minute .  Využite pritom niektoré zo spoločností, ktoré do Londýna lietajú často ako napríklad letecké spoločnosti ako:

 • RyanAir (Odlety za BA)
 • Wizzair ( Odlety z Budapešti)
 • EasyJet ( Odlety z Viedne)
 • SmartWing ( Odlety z Košíc)

a iné…

 

 

 

TIP
Pri spoločnosti WizzAir si dajte pozor na rozmery batožiny, ktoré sú iné ako pri iných spoločnostiach a možno si budete musieť za ňu priplatiť . Odporúčame sumu uhradiť online kedže na letisku sa môže cena vyšplhať až do výšky 50 EUR !

 

Letenku si viete zaobstarať z pohodlia domova a rovnako si v pohodlí domova spravíte aj online check-in, ktorý vám zaručene ušetrí čas pri preprave na letisko.

ryanair photo
Do Londýna lieta mnoho nízkonákladvých spoločností. Zdroj fotografie mikelo

Dĺžka letu – Let do Londýna trvá približne  2 a 2,5 hodiny v závislosti od miesta odletu a leteckej spoločnosti.  Priletíte na jedno z londýnskych letísk

 1. Heathrow – najväčšie a najznámejšie letisko
 2. Gatwick – Letisko je prepojené s mestom kyvadlovou dopravou a vlakovým spojom.
 3. Stansted  – Ak ste stavili na lacné letenky do Londýna a letíte napríklad spoločnosťou RyanAir je pravdepodobné, že pristanete práve na tomto letisku. Z letiska sa dostanete do dopravnej tepny mesta, Liverpool Street, pomocou vlaku . Vlak jazdí približne každých 15 minút.

 

Letisko Heathrow
Letisko Heathrow je najväčšie v Londýne. Zdroj fotografie araqnid

 

Doprava v Londýne.

Keď sa povie doprava a Londýn zrejme sa každému vybavia známe poschodové autobusy tzv. doubledeckers alebo klasické čierne taxíky . Taxi a autobus nie sú samozrejme jediným dopravným prostriedkom v tomto hlavnom meste Británie .  Londýn sa pýši aj najstarším metrom na svete, ktoré výborne slúži do dnešných dní .

Na autobusy aj metro vám poslúži jedna dobíjacia karta Oyster Card (ktorú si za jednorázový poplatok cca 5 libier nabíjate kreditom v automatoch).  Ak do Londýna cestujete počas lepšieho počasia napr jar leto alebo niektoré jesenné dni bez dažda určite vám odporúčame využiť mestské bicykle !

mestské bicykle - Londýn
Efektívna a lacná doprava v Londýne – mestské bicykle ! Zdroj fotografie melissa richards photography

Systém mestských bicyklov je lacný, efektívny a ekologický.  Podmienka zapožičania si takého bicykla je, že ho musíte každých 30 minút odstaviť v niektorej zo staníc. Londýn má však prepracované cyklistické chodníky a vodiči automobilov sú na cyklistov pri cestách zvyknutí, čiže sa nemusíte obávať.

 

Ubytovanie v Londýne.

Po zakúpení letenky prišiel čas sa ubytovať . Možností je mnoho a  všetko závisí iba od vašich preferencií .

Výhodným lacným ubytovaním sú takzvané bed and breakfast (B&B) motely alebo rovnako ubytovanie u súkromných osôb cez  službu Airbnb, ktorá vám na prvé ubytovanie ponúka aj peňažný bonus, ktorý vám určite príde vhod a ušetríte.

Ak vám ide viac o hotely a profesionálne služby využite službu populárnu službu Booking.com . Vo všetkých prípadoch odporúčame ubytovanie objednávať v predstihu, najlepšie v deň zakúpenia letenky !  Dané možnosti sú vhodné na krátkodobé aj dlhodobé ubytovanie.

 

Akékoľvek otázky ohľadom ubytovania alebo leteniek do Londýna zanechajte v komentároch, radi vám ich zodpovieme. Ak ste sa pre výlet do Londýna už rozhodli, prajeme vám príjemný a ničím nerušený let !

 

 

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť