Matcha vs. Maca – Aký je rozdiel medzi týmito superpotravinami?

3298

Možno sa to už stalo aj vám. Ako začiatočník, ktorý čítal na nejakom foodblogu o skvelom prášku Matcha ste sa vybrali do obchodu zaobstarať si ho. Vo výklade sa superpotravinami ste našli obal s nápisom Maca prášok za priaznivú cenu. Vyzeral rovnako ako Matcha a tak ste ho vzali do nákupného košíka. Po kúpe však až doma zistíte, že sa nejedná o zelený prášok Matcha ale krémovožltý prášok Maca.

matcha photo

Matcha

Zelený Matcha čaj je práškový čaj zelenej farby. Pochádza z Japonska a Číny a je z nutrične hodnotných mladých lístkov. Matcha je jednou z njzdravších potravín na svete. 1 hrnček Matcha čaju má rovnaké benefity ako 10 hrnčekov klasického zeleného. Narozdiel od iných čajov, ktoré sa lúhujú, Matchu priamo po zarobení skonzumujeme.
Jeho pitie prináša mnohé pozitíva. Medzi ne patrí zlepšenie koncentrácie, lepšia imunita, chudnutie a i. Obsahuje približne 3x toľko kofeínu ako 1 šálka kávy. Dodá vám energiu až na 6 hodín. Prísadu Matcha dnes nájdeme aj v mnohých krémoch a maskách na tvár.


Maca


Maca vyzerá podobne ako reďkovka, má však rôzne typy sfarbenia ako krémová (najčastejšia), fialová, zlatá, zelená, modrá, červená a čierna. Na spotrebu je určená časť koreň v práškovej podobe. Prášok Maca pomáha pri hormonálnych problémoch – podporuje plodnosť, má pozitívny účinok na našu náladu. Taktiež však patrí medzi dobré prírodné proteíny. Obsahuje až 18% proteínu.
Maca je obľúbenou prísadou najmä pre jej všestrannosť. Možno ju pridať do ľubovoľného jedla a vy si tak zaručíte príjem prospešných látok. K najbližších raňajkám teda primiešajte lyžičku Maca prášku, či už do jogurtu, smoothie alebo do cesta na lievance.

Rozdiely medzi Matchou a Macou

matcha a maca
Vľavo čaj Matcha napravo Maca
Matcha Maca
1.Je čaj 1.Je koreňová zelenina
2.Odstraňuje toxíny z tela 2.Neodstraňuje toxíny z tela
3.Nemá hormonálne benefity 3.Má hormonálne benefity
4.Naštartuje metabolizmus 4.Nemá veľký vplyv na metabolizmus
5.Pomáha pri koncentrácií 5.Nepodporuje koncentráciu
6.Odstraňuje voľné radikály z tela 6.Neodstraňuje voľné radikály
7.Vyrovnáva hladinu cukru v krvi 7.Nepomáha pri vyrovnaní hladiny cukru
8.Obsahuje kofeín 8.Neobsahuje kofeín

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre