Jeden z najkrajších vodopádov na svete je Kaieteur Falls v Guyane. Tento obrovský vodopád sa nachádza na rieke Potaro v národnom parku Kaieteur, a to v oblasti Amazonského lesa. Pri výške takmer 230 metrov padá voda zo zhruba štvornásobne vyššieho miesta, ako v prípade Niagarských vodopádov a dvakrát vyššieho ako z Viktoriínskych vodopádov.

Foto od youtube

Pôsobivý vodopád je tiež známy ako najväčší “jednoúrovňový” vodopád sveta, čiže voda padá súvisle a bez kaskád. Kaieteur patrí tiež k najvýznamnejším vodopádom na svete s priemernou prietokovou rýchlosťou 23 400 metrov kubických za sekundu.

A čo tomuto vodopádu dodáva ešte čaro navyše je, že je bežným ľuďom veľmi vzdialený a obklopuje ho nádherný dažďový prales. Turisti k nemu môžu pristupovať charterovým lietadlom a na vrchol po turistických cestách. Niekoľko renomovaných cestovných kancelárií je dokonca aj na turistickej stránke Guyany online. Najlepšie je si takúto dovolenku zarezervovať dopredu, pretože lietadlá sú zvyčajne malé, pričom niektoré sú obmedzené na počet 10 cestujúcich naraz.

Foto od wikimedia
Foto od wikimedia

Navyše, tento vodopád sa nachádza v národnom parku, ktorý nesie rovnaký názov. A už len samotné prechádzanie sa po ňom je taktiež obrovským zážitkom. Veď, pri takom mieste, akým je tento prales, sa nič iné očakávať ani nedá. Ak snívate o návšteve jedinečného miesta uprostred Amazonky, tak toto je jedna z možností. Avšak, je potrebné zvážiť správny termín, za ktorý sa považujú mesiace od apríla do septembra.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť