Najbrutálnejší vrahovia dôb minulých – Takto vraždili ľudia v dobách Československa #1

11006

Vraždenie a týranie známych aj neznámych, priateľov, rodiny, partnerov bolo na ich bežnom poriadku. Kanibalizmus, sexuálne znásilňovanie, pitvanie, strieľanie, bodanie, rezanie…aj to boli zabehnuté praktiky brutálnych vrahov za čias Československa.

Za tieto brutálnosti dostali najvyššie tresty. V ČSSR bol týmto trestom trest smrti. Väčšinou išlo o popravu obesením. V priebehu 70 rokov existencie Československa bolo vykonaných 1217 takýchto popráv. Väčšinou išlo o vojenských kolaborantov, menej často šlo o vrahov.

V roku 1990 bol najvyšší trest smrti zrušený a namiesto neho si našiel miesto v našej legislatíve celoživotný trest odňatia slobody. 41 ľudí si do dnešného dňa odpykáva tento doživotný trest v Ilave a Leopoldove. Ak ste pripravený na brutality, čítajte ďalej.

Pekná a šarmantná Olga Hepnarová

Hepnarová bola pôvabná a krásna mladá žena. Bola poslednou ženou v Československu, ktorú popravili. Olga Hepnarová bola dobré dieťa, avšak mala problém so sociálnym kontaktom. Na nejakú dobu bola poslaná na psychiatriu. Neskôr pokračovala v štúdiu a úspešne doštudovala.

Pracovala ako knihárka a šoférka. Olga bola bisexuálne naladená, udržiavala vzťahy so ženami aj mužmi. Vo svojich 19 rokoch podpálila rodinnú chatu so spiacimi ľuďmi v nej, avšak podarilo sa ju včas uhasiť. Hepnarová trpela paranojami, že jej všetci ľudia chcú ublížiť. Nakoniec naplánovala vraždu ľudí na zastávke, ktorých zrámovala nákladným autom. 8 z nich na následky zranení zahynuli. Pri súdnom procese verejne oľutovala, že ich nezabila viac a že medzi nimi neboli aj jej rodičia. To všetko vo svojich 23 rokoch. Obesili ju v roku 1975.

Blesk.cz
Blesk.cz

Narušený pedofil Jaroslav Papež

Papež mal problémy s alkoholizmom a bol permanentne súdne stíhaný. Pracoval v kine Metro, kde premietal filmy. Mal iba 24 rokov, keď si vyhliadol 11 ročného chlapca, ktorý pred kinom čakal na začiatok premietania. Papež ho vlákal do premietacej kabíny, kde ho začal vyzliekať a strihať mu nožnicami vlasy.

Tento akt ho neskutočne vzrušoval. Zo strachu, že tento čin vyjde na povrch, dobodal chlapca nožnicami do hlavy, krku a brucha. Popritom, stíhal meniť filmové kotúče počas premietania. Napriek bodným ranám, chlapec stále žil a snažil sa utiecť. Avšak, Papež ho definitívne usmrtil uškrtením a hodil chlapcovo telo do šachty, kde jeho telo o pár dní našli policajti. V roku 1967 bol obesený.

Pro muže - Blesk.cz
Pro muže – Blesk.cz

Surový násilnik František Tégler

Už v skorom veku, v 16 rokoch, František Tégler dostal 7 rokov, ktoré si odpykával za ohavný zločin. Tégler nalákal do lesa maloletého chlapca, ktorého sadisticky znásilnil a nakoniec ho obesil na strome.

Počas odpykávania trestu dostal ďalších 9 mesiacov za zlé a násilné správanie voči ostatným spoluväzňom. V roku 1979, napadol svojho dlhoročného priateľa, aby mu ukradol 7 tisíc korún. Napadol ho zozadu, pretože chcel ostať v anonymite. Tégler priateľa sekol sekerou do hlavy, ten ho následne spoznal a utekal pred ním. Keď ho Tégler dohnal, umlátil ho tupou časťou sekery na smrť a vzal peniaze. Tégler bol na druhý deň zatknutý a odsúdený na šibenicu.

www.cas.sk
www.cas.sk

Ak ste zvedaví aj na ďalšie brutálne činy z československých čias, sledujte publikovanie ďalšej časti nášho seriálu o kriminálnikoch z Československa.

Zdroje: kriminalistika.eu , wiki(2),

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre