Čína neustále ukazuje ako je ich ekonomika vyspelá a ako napredujú v technológiach. Tento 30-poschodovyý hotel bol postavený spoločnosťou Board Group za neuveriteľný 360 hodín. Áno, vidíte dobre, táto stavba bola postavená za 15 dní.

postavene za 15 dni

Najväčším prekvapením je ale kvalita budovy. Aj napriek tomu, že bola postavená za tak krátky čas, dokáže odolať silným zemetraseniam. Budova disponuje 4-vrstvovými izolovanými oknami a inteligentným systémom udržiavania teploty. Spoločnosť tvrdí, že energetická účinnosť je 5x vyššia ako v obyčajných hoteloch a tiež vzduch v budove je 20x čistejší ako v ostatných hoteloch v Číne.

Na budove sa pracovalo nepretržite od začiatku až do konca. Neboli žiadne prestávky a robotníci sa striedali počas dňa. Ale stavba by nebola realizovateľná, pokiaľ by nemali predpripravený materiál a konštrukcie. Spoločnosť už postavila zopár podobných budov, ale toto bol zatial najväčši projekt. Tvrdia, že chcú vytvoriť určitú revolúciu v stavebníctve. Budovy, ktoŕe budu postavené rýchlo a zároveň budú kvalitné a efektívne.  Čína je ich obľúbenou destináciou, keďže tu majú veľa možností realizovať tieto stavby.

Video zo stavby :

 

zdroj: Times Newsfeed

   

Zanechať komentár

Možnosť pridať prvý komentár

Upozorniť
avatar
wpDiscuz