Krátke zaujímavosti

Kategória, kde nájdete krátke ale zaujímavé fakty alebo príbehy zo sveta.

Počas Studenej vojny si sovietsky líder Nikita Khrushchev a americký prezident John F. Kennedy často posielali listy. Aj napriek tomu, aké boli medzi ich krajinami spory, si títo dvaja veľkí muži posielali dopisy a taktiež dary. Jeden z darov mal meno Pushinka, ktorej matka...
A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete o tom, či vám strach môže pomôcť byť šťastnejším, ale aj to, či môže dojčenie ovplyvniť inteligenciu vášho dieťaťa. Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Málo? Tak hor sa na predošlú časť!
Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko užívateľov iPhonu používa ich zariadenie s rozbitým displejom, ale aj to, koľko času by ste potrebovali na pozretie všetkých videií na YouTube. Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Málo? Tak hor...
V dnešnom diely zaujímavostí sa dozviete, koľko ľudí ma denne rande, ale aj to, že muži klamú viac než ženy. Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Málo? Tak hor sa na predošlú časť!
Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko informácií v sebe má DNA jedného človeka, ale aj to, či sa Austrália približuje k Ázii. Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Málo? Tak hor sa na predošlú časť!
V dnešnom diely zaujímavostí sa dozviete niečo o otcovi Usámu bin Ládina, ale aj o tom, že psy majú mnoho výrazov tváre. Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Málo? Tak hor sa na predošlú časť!
Daryl Davis je hudobník ktorý sa venuje hlavné blues. Má však aj jeden zvláštny koníček. Ako černoch počas posledných tridsiatich rokov trávil čas s členmi rasistickej organizácie KKK v snahe zmeniť ich názor. Tvrdí, že v momente kedy s členmi tohto klanu nadviazal priateľstvo si...
Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, prečo odsúdili Simona Cowella, ale aj o prvotných názoroch na anestéziu. Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Málo? Tak hor sa na predošlú časť!
V dnešnom diely zaujímavostí sa dozviete niečo o poistení proti únosu mimozemšťanmi, ale aj to, čo spôsobuje syndróm bieleho plášťa. Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Málo? Tak hor sa na predošlú časť!
A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, prečo je dobré piť pivo, ale aj to, ako dlho môžu spať slimáky. Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Málo? Tak hor sa na predošlú časť!