Legendy Hollywoodu: 10 detských hviezd,ktoré sa stali úspešnými hercami aj v dospelosti

489

Dnes sme si pre vás pripravili zoznam 10 detských hviezd, ktoré sa stali úspešnými hercami aj v dospelosti. V tomto rebríčku prevládajú najmä herečky.

10 – Mickey Rooney

Tento zoznam 10 detských hviezd, ktoré sa presadili aj ako dospelí herci, začíname legendou Hollywoodu. Mickey Rooney (1920 – 2014) začínal s herectvom už ako 15-mesačné bábätko, keďže obaja jeho rodičia boli herci. Z detských úloh a vystúpení sa postupne prepracoval medzi dospelých hercov a jeho herecká kariéra trvala takmer 93 rokov. Vyhral Ocara, Zlatý Glóbus, aj cenu Emmy.

Autor fotografie je Allan warren

9 – Scarlett Johansson

Krásna Scarlett Johansson je dnes už známa dospelá herečka, ktorá v novembri 2024 oslávi jubileum 40 rokov. Svoj prvý film nakrútila už ako 10-ročná. Postupne sa cez detské roly prepracovala k tínedžerským, až po dospelé úlohy.

8 – Kirsten Dunst

Medzi 10 detských hviezd, ktoré sa presadili aj v dospelosti, sa radí aj Kirsten Dunst. Začínala už ako dieťa v reklamách, v roku 1989 natočila svoj prvý film. V dospelosti si zahrala napríklad v trilógii Spider-Man alebo v obľúbenej snímke Večný svit nepoškvrnenej mysle.

Autor fotografie je the_ml

7 – Natalie Portman

Natalie Portman začínala s herectvom v tínedžerskom veku a už od prvých filmov dokazovala svoj herecký talent. Na rozdiel od väčšiny niekdajších detských hviezd sa zaobišla bez väčších škandálov. Na známom webe Watch Mojo o nej dokonca napísali, že ako jedna z mála prešla s gráciou z kategórie detských hviezd medzi etablovaných dospelých hercov.

Autor fotografie je Mira (on the wall)

6 – Christian Bale

Britský herec Christian Bale začínal ako detský tanečník. Dnes sa právom radí medzi 10 detských hviezd, ktorí spravili skvelú kariéru aj ako dospelí herci. V januári 2024 oslávil tento rodák z Walesu okrúhlych 50 rokov a v každom filme, v ktorom hrá, je dodnes zárukou kvality.

Autor fotografie je Harald Krichel

5 – Kurt Russell

Kurt Russell natočil svoj prvý film ako 11-ročný po boku hviezdneho popového speváka Elvisa Presleyho. Jeho herecká kariéra napokon trvá viac než 6 dekád. Svoj zatiaľ posledný počin nakrútil v roku 2021, išlo o snímku Rýchlo a zbesilo 9.

Autor fotografie je jeffbalke

4 – Drew Barrymore

Ešte ako dieťa si získala popularitu vo filme E.T. Drew Barrymore v mladosti prekonala problémy s alkoholom, aj napriek tomu však aj v dospelom veku natáčala výborné filmy. Môžeme ju s čístým svedomím zaradiť aj medzi najslávnejšie herečky svojej generácie.

Autor fotografie je zuko1312

3 – Judy Garland

Tretie miesto v tomto zozname 10 detských hviezd, ktoré zažiarili aj v dospelosti, obsadzuje Judy Garland (1922 – 1969). Táto ikona strieborného plátna nakrútila prvý film ako 14-ročná v roku 1936. Posledný pár rokov pred smrťou, konkrétne v roku 1963.

Autor fotografie je Movie-Fan

2 – Jodie Foster

Jodie Foster už ako 15-ročná získala svoju prvú nomináciu na Oscara. Neskôr ako dospelá hviezdila vo viacerých známych filmoch a aktívne natáča dodnes. V novembri 2023 oslávila 61 rokov.

Autor fotografie je Franz Richter (User:FRZ)

1 – Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor (1932 – 2011) je herecká legenda, ktorá zažiarila už v útlom detstve a skvelé filmy natáčala aj v dospelosti. Prvý film nakrútila ako 10-ročná (1942) a posledný 10 rokov pred smrťou (2001).

Autor fotografie je oneredsf1

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre