10 európskych destinácii, ktoré navštívi ročne len málo turistov, no očaria vás svojou atraktivitou

901

Tie najznámejšie európske destinácie už všetci dobre poznáte. Niektoré z nich však trápi tzv. „overtourism“, čiže prílišný turizmus. A ak vám vadí dav ľudí, tak my vám teraz ponúkneme také destinácie, ktoré sú veľmi málo známe a turistov tam stretnete len, dalo by sa povedať, výnimočne. Napriek tomu na atraktivite absolútne nič nestrácajú.

Orange, Francúzsko

orange museum - france fotografia
Foto od ell brown

Zatiaľ čo Avignon priťahuje tisíce turistov vďaka letnému festivalu, tak Orange sa ako keby prehliada. Hlavnou atrakciou mesta je práve to, že je tam veľmi málo turistov, no mesto toho ponúka veľa. Napr. vertikálne rímske divadlo, ktoré bolo postavené v prvom storočí, či múzeum Orange v krásnom kaštieli zo 17. storočia.

Norwich, Anglicko

norwich england fotografia
Foto od .Martin.

Hovorí sa, že Norwich má krčmu pre každý deň v roku a kostol pre každú nedeľu.
Toto mesto je skrátka domovom tých najúžasnejších stredovekých architektúr v celej krajine. Katedrála v Norwichi sa datuje do roku 1096 a ulice Colegate a Elm Hill sú domovom malebných štruktúr. Krčma Adam a Eva na Bishopsgate je považovaná za najstaršiu krčmu v krajine, siahajúcu až do roku 1249.

Aarhus, Dánsko

aarhus denmark fotografia
Foto od jenniferjoan

Aarhus bol dlho zatienený hlavným mestom Dánska, čiže Kodaňou. Predstavuje však perfektnú alternatívu pre strávenie dlhého víkendu najmä vďaka jeho pekným plážam, Domkirke a vynikajúcemu múzeu umenia s názvom ARoS Aarhus. V meste určite ochutnajte aj skvelú severskú kuchyňu s nízkym rozpočtom.

Hague, Holandsko

hague netherlands fotografia
Foto od rcamboim

Keďže Amsterdam trpí prílišným turizmom a nie každý obľubuje predierať sa davmi, tak práve Haag vám poslúži ako skvelá alternatíva. Mesto sa môže pochváliť najlepšou holandskou architektúrou, peknou sieťou kanálov i múzeom Mauritshuis, ktoré viac než konkuruje amsterdamskému Rijksmuseum.

Sarajevo, Bosna a Hercegovina

Sarajevo Bosnia fotografia
Foto od Jocelyn777

Sarajevo je veľmi obľúbené v susednom Chorvátsku a je oživujúcim sa mestom, ktoré sa môže pochváliť bohatou kultúrou aj históriu. V jeho jadre je Baščaršija – stará obchodná štvrť, kde to skutočne žije. Návštevníci sa môžu dozvedieť zaujímavé informácie o štvorročnom obliehaní Sarajeva počas občianskej vojny v 90. rokoch, a to v tuneli nádeje a vo Vojenskom detskom múzeu. Keď sa tam vyberiete, tak ochutnajte aj skvelú bosniansku gastronómiu.

Aberdeen, Škótsko

aberdeen scotland fotografia
Foto od GOC53

Cestujúci, ktorí chcú uniknúť davom pohybujúcim sa po škótskom hlavnom meste, sa môžu namiesto toho jednoducho vydať na sever – do Aberdeenu. Úžasná architektúra mesta s fascinujúcimi budovami na každom kroku vás očarí. Hlavnú umeleckú galériu v Aberdeene majú otvoriť už koncom septembra 2019.

Tibilisi, Gruzínsko

tbilisi georgia fotografia
Foto od Ndecam

Hlavné mesto Gruzínska, ktoré sa v skutočnosti nachádza medzi Áziou a Európou, odvodzuje svoj názov od horúcich prameňov, ktoré tečú pod jeho povrchom. Sírové kúpele sú pre návštevníkov magnetom, aj keď omnoho menej, ako by si v skutočnosti zaslúžili.
Tbilisi s hrdosťou nosí svoju multietnickú históriu – slávny kostol Metekhi je toho dôkazom. Siaha až do 13. storočia a nachádza sa neďaleko pevnosti Narikala, pričom ho postavili okupujúci Peržania vo štvrtom storočí. Straťte sa v uličkách starého mesta a už len samotná prechádzka bude zážitkom.

Trondheim, Nórsko

trondheim norway fotografia
Foto od Aleksandr Osipov

Nachádza sa na rovnomennom fjorde a ide o tretie najväčšie mesto v Nórsku. Slávna gotická katedrála je pravdepodobne tamojšou najznámejšou pamiatkou, no aj samotné výhľady na vodu a okolie pulzujúceho prístavu sú rovnako pôsobivé. Trondheim je nemenej známy aj pre svoje vynikajúce mikropivovary, medzi ktoré patrí napr. Den Gode Nabo.

Wroclaw, Poľsko

wroclaw poland fotografia
Foto od przemokrzak

Toto mesto nachádzajúce sa na západe Poľska bolo v roku 2016 Európskym hlavným mestom kultúry. Má množstvo atrakcií pre milovníkov umenia, architektúry aj histórie. Hlavnou atrakciou Vroclavu je 114 metrov dlhá panoráma Racławice zobrazujúca porážku ruskej armády Poliakmi v roku 1794. Vidieť sa oplatí aj most kajúcnika medzi vežami kostola Márie Magdalény. Návšteva však nemôže byť úplná bez toho, aby ste nestrávili deň prehliadkou gotického Starého Mesta.

Bern, Švajčiarsko

bern switzerland fotografia
Foto od pasja1000

Zatiaľ čo cestujúci často iba prechádzajú cez švajčiarske hlavné mesto a smerujú v lete či zime na dovolenku do Zürichu, alebo Ženevy, tak Bern je určite podceňovaný. Vyrazte si na jednu z najdlhších riek v krajine – Aare a splavte ju. Alebo sa vydajte na turistiku do hory Gurten, odkiaľ budete mať výhľad na celé mesto. Na svoje si tam prídu aj milovníci umenia.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre