10 hereckých zmien v slávnych filmoch: Chewbacca, Dumbledore alebo Tony Shepard!

358

Dnes sme si pre vás pripravili zoznam desiatich najslávnejších hereckých zmien v rámci populárnych filmov. Nájdete tu postavy ako Chewbacca, Albus Dumbledore alebo Tony Shepard.

Chewbacca, Hviezdne vojny

Zoznam hereckých zmien v slávnych filmoch začíname Hviezdnymi vojnami. Chewbacca je jedna z najkultovejších postáv série Star Wars. Pôvodne ho hral Peter Mayhew. V neskorších dieloch ho kvôli zdravotným problémom postupne nahradil Joonas Suotamo, ale Mayhew zostal pri štábe ako konzultant.

Autor fotografie je wellsdb

Jean Grey, X-Men

Postavu Jean Grey hrala v ságe X-Men pôvodne Holanďanka Famke Janssen. Neskôr ju nahradila mladšia Sophie Turner. Hoci Janssen ešte potom mala ambíciu natočiť jeden film ako Jean Grey, už sa to nikdy neuskutočnilo.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Jennifer Parker, Návrat do budúcnosti

Návrat do budúcnosti je populárny americký dobrodružný a sci-fi film z roku 1985. V roku 1989 sa dočkal druhého pokračovania a v roku 1990 tretieho. V nich však už nehrala pôvodná Jennifer Parker, ktorú stvárnila Claudia Wells. V druhom i treťom filme ju totiž nahradiila herečka Elisabeth Shue.

Autor fotografie je jdlasica

Thanos, Guardians of the Galaxy

Séria Guardians of the Galaxy má viacero kľúčových postáv a jedna z nich je Thanos. Vo filme v roku 2012 ho stvárnil Damion Poitier, ale vo všetkých nasledujúcich filmoch ho už nahradil známejší Josh Brolin. Za zmienku stojí, že herec pôvodne túto úlohu nechcel, ale po prečítaní scenára bol z nej nadšený.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Victoria, Twilight

Sága Twillight patrila pred pár rokmi k najväčším fenoménom sveta. Jedna z vedľajších postáv je Victoria. Pôvodne ju v prvom filme hrala Rachelle Lefevre, ale neskôr ju nahradila známejšia Bryce Dallas Howard. Produkcia tvrdila, že Lefevre bola nahradená kvôli jej povinnostiam pri inom filme, ona pre zmenu tvrdila, že ju chceli za každú cenu nahradiť inou herečkou.

Lieutenant Saavik, Star Trek

Sága Star Trek priniesla uznanie mnohým hercom a patrila medzi nich aj Kirstie Alley. Tá zahviezdila v Star Trek filme z roku 1982 a mala sa objaviť aj v ďalšom pokračovaní v roku 1984. Podľa vlastných slov však dostala príliš slabú finančnú ponuku a tak ju nahradila americká herečka Robin Curtis.

Autor fotografie je Florida Supercon

Lando Calrissian, Hviezdne vojny

Už druhýkrát sa v tomto zozname slávnych hereckých zmien objavuje franšíza Star Wars. Postavu Landa Calrissiana hral pôvodne Billy Dee Williams, ale neskôr ho nahradil mladší Donald Glover.

Autor fotografie je WarmSleepy

Albus Dumbledore, Harry Potter

Albus Dumbledore je riaditeľ čarodejníckej školy vo filmovej ságe Harry Potter. V prvých dvoch filmoch túto postavu stvárnil Richard Harris, ktorý ale pred nakrúcaním tretieho filmu zomrel. Nahradil ho Michael Gambon. Ten skonal relatívne nedávno, v septembri 2023.

Dr. Loomis: Halloween

V pôvodnej verzii z roku 1978 bola postava Dr. Loomisa stvárnená hercom Donaldom Pleasenceom. Neskôr ho vymenil mladší Tom Jones Jr, ktorý sa na Pleasencea extrémne podobá.

Autor fotografie je Allan Warren

Tony Shepard: The Imaginarium of Doctor Parnassus

Dnešný prehľad hereckých zmien v známych filmoch ukončujeme Tonym Shepardom. Imaginarium Dr. Parnassa je mysteriózny fantasy film z roku 2009. Pôvodne hral Tonyho Sheparda herec Heath Ledger. Ten však zomrel počas natáčania a režiséri sa rozhodli dotočiť jeho časti za pomoci ďalších troch hercov. Boli to Johnny Depp, Jude Law, a Colin Farrell.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre