10 najbrutálnejších úmrtí vo filmoch v 21. storočí: Sisu, Rambo alebo Blok 99!

829

Toto je 10 najbrutálnejších úmrtí vo filmoch v rámci 21. storočia. Tento rebríček je zostavený zahraničným portálom Far Out Magazine. Nájdete v ňom napríklad fínsky počin Sisu z roku 2022, legendárny film Rambo alebo horor Saw 3.

Jason X

Tento zoznam 10 najbrutálnejších úmrtí vo filmoch v 21. storočí začíname americkým akčným sci-fi thrillerom a hororom z roku 2001. Film Jason X je desiaty diel série Piatok trinásteho. Obsahuje hneď viacero brutálnych scén tohto typu.

Sisu 

Sisu je fínsky akčný vojnový film z roku 2022. V hlavných rolách si zahrali Jorma Tommila a Aksel Hennie. Snímka je prešpikovaná brutálnym zabíjaním v podstate od začiatku do konca.

Autor tejto fotografie je Linus Lindholm

Nezvratný osud 5 (Final Destination 5)

Piate pokračovanie série Final Destination je kanadsko-americký thriller a horor z roku 2011. Práve piate dejstvo prišlo s novými a vynaliezavými spôsobmi, ako predviesť smrť na filmovom plátne.

Rambo IV. (Rambo)

Reč je o snímke z roku 2008, ktorá na Slovensku vyšla pod názvami Rambo: Do pekla a naspäť alebo Rambo IV. Film sa stal terčom kritiky za to, že je bezdôvodne násilný. To je z časti asi aj pravda, nakoľko je oveľa krvavejší ako napríklad priemerný horor.

Autor tejto fotografie je Yoni S.Hamenahem

Noc s nabrúsenou britvou (High Tension)

Toto je francúzsky dramaticko-mysteriózny horor nakrútený v roku 2003. Snímka opisuje hneď niekoľko veľmi drsných a brutálnych vrážd.

Drive

Drive je americký dramatický krimi-thriller z roku 2011. Patrí medzi najlepšie auto-moto filmy vôbec, ale je aj v tomto zozname 10 najbrutálnejších úmrtí vo filmoch v rámci 21. storočia. Tu sa v úlohe nemilosrdného zabijaka predstavil Ryan Gosling.

Autor tejto fotografie je theglobalpanorama

You’re Next

You’re Next je americký thriller a horor vyrobený v roku 2011. Medzi najbrutálnejšie scény patrí napríklad zabíjanie kuchynskými spotrebičmi. Hlavné úlohy stvárnili Sharni Vinson, Joe Swanberg, či AJ Bowen.

Autor tejto fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Blok 99 (Brawl in Cell Block 99)

Akčný a dramatický krimi-thriller nakrútený v USA v roku 2017. Hlavnú rolu si zahral Vince Vaughn. Medzi 10 najbrutálnejších úmrtí vo filmoch v rámci 21. storočia sa radí kvôli scéne, kedy sa hlavná postava ocitne v neľútostnom súboji s dvomi jeho mučiteľmi.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Saw 3 (Saw III)

Tretie pokračovanie americko-kanadského hororu Saw vyšlo v roku 2006. V tomto filme je jedna zo scén označená ako najodpornejšia scéna smrti vo vnútri nehnuteľnosti.

Kostený tomahawk (Bone Tomahawk)

Kostený tomahawk je hororový western, ktorý sa nakrúcal v USA a vo Veľkej Británii. Vyšiel v roku 2015 a hlavnú úlohu hral Kurt Russell. Tento zoznam 10 najbrutálnejších úmrtí vo filmoch v rámci 21. storočia vyhráva kvôli scéne, kde dôjde až k nechutnému zmrzačeniu jednej z postáv.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre