10 najkrajších pláží Sardínie (2. časť)

1579

V predchádzajúcej časti sme vám predstavili prvých päť pláží, ktoré sú považované za najkrajšie na Sardínii. Dnes pokračujeme s ďalšou päticou miest, ktoré si nenechajte ujsť pri svojich potulkách po ostrove.

Spiaggia del Principe – úkryt pred svetom

lonelyplanet.com, Image by elisalocci / iStock / Getty Images
lonelyplanet.com, Image by elisalocci / iStock / Getty Images

Sardínske pobrežie Costa Smeralda je obľúbenou destináciou celebrít, ktoré sa tam plavia na svojich jachtách. Ak chcú mať aspoň trošku súkromia od fotografov a zvedavých fanúšikov, zamieria do jednej zo zátok. Jednou z najobľúbenejších je práve pláž Spiaggia del Principe. Oblasť Costa Smeralda je veľmi obľúbená aj medzi talianskymi turistami, ktorých tu v mesiacoch júl a august stretnete pomerne veľa.

Cala Goloritzè – raj pre horolezcov

lonelyplanet.com, Image by Gabriele Prato / iStock / Getty Images
lonelyplanet.com, Image by Gabriele Prato / iStock / Getty Images

V južnej časti zálivu Golfo di Orosei sa nachádza zátoka Cala Goloritzè, ktorá vás očarí na prvý pohľad – azúrové more, vápencové skaly a množstvo zelene. Rajom pre horolezcov je skala Aguglia, ktorá sa týči nad plážou do výšky 148 metrov.

Golfo di Orosei – tip na výlet loďou

lonelyplanet.com, Image by Travelstock44 - Juergen Held / The Image Bank / Getty Images
lonelyplanet.com, Image by Travelstock44 – Juergen Held / The Image Bank / Getty Images

Záliv Orosei je 40 kilometrový pás pobrežia plný malých zátok, jaskýň a zálivov, ktoré pôsobia skutočne pohľadnicovým dojmom. Prejsť sa po tomto pobreží peši alebo ho preskúmať loďou, bude nezabudnuteľným zážitkom pre každého cestovateľa.

Cala Brandinchi – s exotickým nádychom

lonelyplanet.com, Image by ominojarre / iStock / Getty Images
lonelyplanet.com, Image by ominojarre / iStock / Getty Images

Nepochybne najkrajším miestom spomedzi pláží San Teodora je pláž Cala Brandinchi, ktorú nazývajú turisti „malé Tahiti“. Mäkký piesok a tyrkysová voda sú obklopené množstvom borovicových stromov. Na svoje si prídu aj milovníci vtákov, ktorí práve tu môžu pozorovať voľne žijúce plameniaky, volavky a rybáriky.

La Maddalena – pre milovníkov ostrovčekov

lonelyplanet.com, Image by Nick Ledger / AWL Images / Getty Images
lonelyplanet.com, Image by Nick Ledger / AWL Images / Getty Images

La Maddalena je národný park, ktorý pozostáva z viacerých ostrovov a ostrovčekov. Jedným z nich je samotný ostrov s rovnakým menom ako celý národný park – La Maddalena. Táto turistická oblasť s množstvom pláží je ideálnym miestom pre výlety loďou.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre