10 najlepších hračiek pre deti, ktoré sú nočnou morou pre rodičov

1754

Ak máte deti, veľmi dobre poznáte ten pocit. Šťastné dieťa si na narodeniny otvára darček a vnútri nájde klavír s otrasnými hlasnými klávesami. Alebo sliz. Alebo malé lego, na ktoré budete stúpať vždy v noci, keď pôjdete na WC. Pripravili sme si pre vás zoznam najlepších hračiek pre deti, ktoré sú však zároveň nočnou morou pre rodičov.

1. Korálky

person holding green and red round ornament
Autor tejto fotografie je Sigmund

Myslím že nemusím k tomu veľa písať. Po prvé, je ich milión a do piatich minút po otvorení sú všade. Po druhé, za predpokladu, že deti sa s korálkami naozaj hrajú a nepoužívajú ich len na obhadzovanie sa po izbe, určite vám svoje úžasné, nevkusné a nedokončené náhrdelníky alebo náramky darujú. A budú od vás očakávať že ich budete nosiť 24/7. Hádam neodmietnete taký nádherný kus šperku.

2. Hlučné hračky na baterky

child in blue and red button up shirt sitting on bed
Autor tejto fotografie je Nathan Dumlao

Potrebuje toto vôbec nejaké vysvetlenie? Sobota, 6:00 ráno, vy ledva vstanete z postele, s ešte zalepenými očami prejdete do kuchyne urobiť si záchranu celého dňa – kávu, a vaše dieťa neváha a spustí orchester všetkých hudobných hračiek ktoré domá máte. V tomto prípade by ste mali vedieť, že ta malá skrutka na priehradke na batérie je tam z nejakého dôvodu. Hlavne ten dôvod nehovorte deťom, lebo tie baterky sa raz vypoužívajú.

3. Sliz

AllFreeHolidayCrafts/pinterest

Sliz + nábytok/koberec/záclony/čokoľvek = nahnevaný rodič + dieťa s boľavým zadkom. Verte mi, nejde to tak ľahko vyčistiť.

4. Bábiky Barbie

naked woman with brown hair
Autor tejto fotografie je ALEXANDRE DINAUT

Vedci vypočítali, že medzi momentom, keď bábika Barbie opustí škatuľu, v ktorej bola zabalená, a momentom, keď ju dieťa odhodí s ostrihanými vlasmi a úplne nahú, je len 31 sekúnd. A keď už je reč o tej krabici – je ľahšie dostať dieťa večer do postele ako dostať tú hlúpu bábiku z krabice.

5. Hríbiky

Amazon.com/pinterest

Už ste niekedy o druhej ráno stúpili na hríbik? Ak nie, dajte mi vedieť, rada vám ich pár pošlem…aj s legom.

6. Kuchynka

Polesie Toys/pexels

Nič nie je lepší darček pre malého šéfkuchára, ako krásna kuchynka z IKEI alebo z Lidlu. Viete aké neskutočné dobroty dokáže upiecť a uvariť? Niekoľko krát do dňa sa vás však najprv opýta čo si dáte, s čím si to dáte, koľko si toho dáte…A nezabudnite dokúpiť kávovar! Toľko druhov kávy, čo vám dokáže uvariť….neskutočné. Pokým na to nezačne padať prah a neslúži to len ako odkladací priestor. A aby som nezabudla, počet privrznutí prstov do dvierok od rúry? Prestala som počítať.

7. Bublifuk

kid, soap bubbles, girl
Autor tejto fotografie je ddimitrova

Pýtate sa ako sa mohol dostať bublifuk do tohto zoznamu? Jednoducho. Voda + mydlo. Voda + hocičo. Proste voda. Voda všade. Voda s mydlom všade. Všetko lepkavé. Takže ak si chcete udržať čistý domov (v rámci možností) musíte podstúpiť nasledovné: „Môžeme ísť von fúkať bubliny?“, „A kedy už pôjdeme?“ „Mami ideme už vonku? Zoberiem si aj bublifuk?“ „Mami tak aspoň na balkón môžem ísť?“ „Mami ale to nevadí že prší!“ atď. atď.

8. Párty sprej

Joe Utsler/flickr

Povedala by som k tomu len toľkoto – prečítajte si bod číslo 7.

9. Pokémon

red and white ladybug toy on white and yellow book
Autor tejto fotografie je Thimo Pedersen

Musíme ich chytiť všetkých! Tieto veci sú ako detský heroín, stačí jedna ochutnávka. Navyše polovica z tých postavičiek nevyzerá ako nič, s čím by ste sa chceli hrať. A tá rozprávka? No ja teda veľký fanúšik nie som, nesúďte ma.

10. Kostýmy

girl wearing Wonder Woman dress walking on green grass field during daytime
Autor tejto fotografie je Gabriela Braga

Ak niekto nemá doma dieťa, ktoré chce byť Elsa z Frozen alebo Spiderman, ako by ani nemal dieťa. Avšak cena kostýmov? Kvalita kostýmov? To aby sa človek doma naučil šiť. Krásne modré trblietavé šaty, s korunkou a čarovnou paličkou, ešte ich ani poriadne nevyberiete z obalu a už sa natrhnú. 40 eur v háji. Vyhodené peniaze, zničený kostým, dieťa ktoré má 10 minútový amok, že ste mu zničili kostým. Ďakujem, neprosím.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre