10 prekvapivých zaujímavostí o Los Angeles

9466

Los Angeles je najväčším mestom v štáte Kalifornia a súčasne je druhým najväčším mestom v USA. Založené bolo už v roku 1781. Je centrom zábavného priemyslu ale aj kultúry, vedy a technológií. To všetko ste ale pravdepodobne už vedeli. Teraz máme pre vás 10 zaujímavostí, ktoré ste pravdepodobne ešte nepočuli.

pixabay.com
pixabay.com

1. Pri založení malo mesto oficiálny názov “El Pueblo de Nuestra Senora Reina de los Angeles sobre el Rio Porciuncula.” Ak neviete dobre po španielsky, v preklade názov znamená niečo ako Mesto našej kráľovnej anjelov na rieke Porciuncula.

2. V roku 1892 bola objavená ropa na mieste, kde sa dnes nachádza štadión Dodger.

3. Do roku 1923  pochádzala jedna štvrtina svetovej produkcie ropy z Los Angeles. Dodnes sa mesto nachádza na jednom z najväčších ropných polí v Amerike.

pixabay.com
pixabay.com

4. A ako sa do mesta dostal filmový priemysel? V čase, keď vznikal filmový priemysel, Thomas Edison, ktorý žil v New Jersey, vlastnil väčšinu filmových patentov. Producenti sa museli presunúť na západ, aby sa dostali mimo dosahu jeho patentov.

5. Na začiatku Beverly Hills predstavovala skromná plantáž s bielou fazuľou.

6. Ak by mesto bolo samostatným štátom, jeho ekonomika by bola väčšia a výkonnejšia ako tá v Saudskej Arábii, Švajčiarsku alebo Švédsku.

7. V roku 1996 Charlie Sheen kúpil väčšinu miest na sedenie za ľavou časťou ihriska na štadióne Anaheim za 6 500 dolárov. On a jeho traja priatelia sedeli v 20 radách a čakali na to, že chytia loptičku na domácom ihrisku. Odišli s prázdnymi rukami.

pixabay.com
pixabay.com

8. Pôvodný názov Hollywood znel Hollywoodland a bol reklamou spoločnosti, ktorá sa zaoberala výstavbou nehnuteľností.

9. V meste je nelegálne olizovať ropuchy.

10. Ďalším absurdným zákonom v meste je zákaz prehnať cez Hollywood Boulevard viac ako 2000 oviec.

TIP! Ak by ste mali chuť si pozrieť toto mesto na vlastné oči, tak najvýhodnejšie letenky môžete nájsť práve tu — Pozrieť letenky.

 

zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.