10 šialených povier, ktoré môžu zničiť váš milostný život

498

Niektorí z nás žijú ako osamelí vlci, nemajú záujem deliť sa o svoj priestor a radi trávia čas osamote. Pre tieto typy ľudí, je láska iba slovo. Pre iných je ale láska veľkou časťou života, podstatou toho, kým sme. Je to jedna z najsilnejších emócií, ktoré cítime.

Preto väčšina z nás miluje šťastné konce. Oslavujeme manželstvá v nádeji, že láska pretrvá celý život, hlceme jeden romantický román za druhým a sledujeme romantické komédie. Smutnou pravdou však je, že nie každý lásku zažije. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že prečo?

Prinášame vám 10 šialených povier, ktoré by mohli zničiť váš milostný život. Možno si na konci poviete: „Aha! Tak tam bola chyba! Preto nikoho nemám!“

 

1. Fúzy

man, beard, portrait
Autor tejto fotografie je muratkalenderoglu

Aj keď fúzy v mnohých častiach sveta reprezentujú mužkosť, nie každému vyhovujú. Žijeme v modernej dobe, úprava mužských fúzov je celkom jednoduchá. Niektorí sa však rozhodnú nezaprieť svojho vnútorného jaskynného muža a svojou hustou bradou sa pýšia.

Nech je to akokoľvek, niekedy môže ochlpenie na tvári  dosť sťažiť vaše šance na „šťastný až do smrti“.

Aj keď v histórii sú muži často zobrazovaní s bradou, považovalo sa za nešťastie mať zarastenú tvár. Brada sa totižto spájala s nižšou robotníckou triedou. Znižovalo to postavenie muža, a teda aj jeho šance nájsť si niekoho.

2. Kvety

hand, bouquet, fence
Autor tejto fotografie je klimkin

Kvety sa považujú za výborný darček pred prvým rande alebo na potešenie niekoho, na kom nám záleží. Sú symbolom náklonnosti v mnohých častiach sveta, vrátane Ruska.

Avšak, skôr než niekoho obdarujete kyticou, spočítajte kvety. Existuje ruská povera, podľa ktorej by sa mal darovať nepárny počet kvetov, pretože párny počet by mohol zničiť váš milostný život s osobou, ktorej kvety darujete.

Darovanie párneho počtu kvetov sa považuje za urážku, pretože párny počet sa väčšinou dáva na hroby.

3. Číslo 8

white and black 8 sign
Autor tejto fotografie je Simon Harmer

Všetci poznáme strach z čísla 13. Ale vedeli ste, že niektorí sa boja čísla 8?

Teda tí, ktorí hľadajú lásku. Číslo 8 sa v niektorých častiach Indie považuje za zlé znamenie pre nový pár a dohodnúť si termín svadby na dátum, v ktorom sa nachádza číslo 8, môže znamenať len problémy. Osmička sa spája skôr s pochmúrnosťou. Smola a ešte viac smoly.

4. Nenájdenie mena

a woman with her hands painted with henna
Autor tejto fotografie je Eddy Lee

Henna (dočasné tetovanie) zohráva veľkú úlohu pri niektorých indických oslavách a považuje sa za jednu z najtradičnejších častí hinduistických a moslimských svadieb. Henna často tvorí dôležitú súčasť Mendhi alebo Hry o meno.

Dávno, keď boli manželstvá často vopred dohodnuté, potrebovali nevesta a ženích počas svadobnej noci nejaký nápad, na prelomenie ľadov, a práve tu sa objavila Hra o meno. Meno ženícha bolo napísané henou niekde na telo nevesty a on ho musel nájsť.

Teraz sa to robí skôr pre zábavu. Avšak v minulosti, bolo dobrým znamením, ak ženích meno našiel. Ak sa mu to nepodarilo, hovorilo sa, že nevesta bude dominantná. V iných častiach Indie rodina nedovolila začať svadobné oslavy, kým ženích nenašiel to, čo hľadal.

5. Žiadne mince

pair of beige pointed-toe heeled sandals near white and multicolored flower bouquet
Autor tejto fotografie je Nick Karvounis

Ak ste to ešte nepočuli, poprípade nezažili, peniaze sú jeden z najväčších faktorov, ktoré spôsobujú problémy vo vzťahu, poprípade rozvod. Avšak nemusí to byť nedostatok peňazí, ktorý vytvára problémy vo vzťahu, ako skôr rozhodovanie o ich použití. Niekedy je problémom príslovie „žiadne peniaze, žiadne problémy“.

Preto okolo peňazí vzniká mnoho povier. Napríklad vo Švédsku, rodičia často dúfajú, že ich dcéra nebude trpieť nedostatkom finančných prostriedkov, preto v minulosti vymysleli poverčivý plán. Tradícia spočíva v tom, že nevesta si do pravej topánky vloží zlaté mince, ktoré jej dal otec, a do ľavej strieborné, čo symbolizuje, že nikdy nebude bez peňazí.

6. Spoločné používanie uteráku

massage therapy candles towels relaxation preview
pickpik

Pravdepodobne jediná povera, ktorú väčšina z nás chápe. Zdieľanie uteráka má svoje výhody – menej prania. Ale čo je horšie, ako keď sa musíte sušiť vlhkým uterákom? Hlavne počas zimných mesiacov?

V niektorých častiach sveta, najmä v Rusku, sa verí, že používanie rovnakého uteráka ako vaša polovička, prinesie v budúcnosti problémy, čo môže mať negatívny vplyv na váš vzťah.

7. Otváranie nožníc

pexels photo 7772545 scaled
Caleb Oquendo/pexels

Ako deťom nám bolo vtĺkané do hláv, že s nožnicami sa nebehá. Detská myseľ je úžasná vec a predstava pádu, na nožnice, stále straší v mnohých našich snoch.

Často sa však s nožnicami hráme, otvárame ich, nechávame ich otvorené alebo striháme len tak do vzduchu, bez toho, aby sme v skutočnosti niečo strihali. A práve preto naše vzťahy zlyhávajú.

V niektorých častiach severnej Afriky, a najmä v Egypte, sa považuje za nešťastie nechať nožnice otvorené alebo ich otvárať a zatvárať bez toho, aby ste niečo prestrihli. Mohlo by to prerušiť váš vzťah, kým nožnice opäť nezatvoríte.

Niektorí zasa veria, že otvorenie a zatvorenie nožníc, počas svadobného obradu spôsobí, že ženích zostane impotentný, a spadnutie nožníc povedie k tomu, že vám partner bude neverný.

Rada je jednoduchá: Nebehajte s nožnicami, nenechávajte ich otvorené, nepúšťajte ich na zem, ani nimi nestrihajte vzduch. Viete čo, možno je lepšie nožnice vôbec doma nemať.

8. Darček v podobe času

black and gold analog watch on black box
Autor tejto fotografie je Clickiopath

Hodiny, sa vo svete smartfónov a moderných technológií, ktoré nám ukazujú čas a pripomínajú nám, kde by sme mali byť, stali zastaranými. Na trhu s luxusným tovarom však stále majú svoje miesto pekné hodinky alebo rôzne nástenné hodiny, ktoré sú obľúbené aj ako darčeky.

Darovanie hodiniek znie ako jednoduchý a dobrý nápad, ale niektorí s tým nesúhlasia. V niektorých častiach Ázie, a najmä v Číne, hodiny symbolizujú odpočítavanie do konca, tikajúcu pripomienku smrti. Toto presvedčenie pochádza z toho, že spojenie „darovať hodiny“ znie v kantončine podobne ako „poslať niekoho na poslednú cestu“, a preto sa považuje za strašné želanie pre mladú lásku.

Darovanie predmetu, spojeného s časom, symbolizuje, že ich čas sa takmer naplnil. Je to obzvlášť urážlivé pre seniorov a zostáva kultúrnym tabu.

9. Tehotná na svadbe

woman holding her belly while wearing blue knit sweater
Autor tejto fotografie je Juan Encalada

Všetci sme už boli na svadbe, kde deti nemajú vstup povolený. Niektorí s tým možno nesúhlasia, ale nevesta a ženích určite majú svoje dôvody. Ale boli ste už niekedy na svadbe, ktorá zakazuje vstup tehotným ženám?

V niektorých častiach Číny veria, že prítomnosť tehotnej ženy a nevesty v jednej miestnosti by spôsobila stret pozitívnych energií. To môže mať nepriaznivý účinok a zmeniť sa na smolu, ktorá prinesie nešťastie buď svadobčanom, alebo nenarodenému dieťaťu. Tehotenstvo a svadba nemôžu existovať súčasne, pretože ich šťastie sa navzájom zruší.

10. Žlté ruže

flowers bouquet roses thank you preview
pickpik

Valentín je za rohom. Každý máte niekoho, koho by ste chceli niekde pozvať, a chcete jej poslať kvety vopred. Tak hlavne! Neposielajte žlté kvety.

Posielanie žltých kvetov údaje nie je prejavom lásky. V skutočnosti je to práve naopak. Môže to znieť zvláštne, že kvetina, nevinná a nádherná, môže zničiť váš vzťah ešte skôr, než vôbec začne. Predovšetkým žlté ruže znamenajú žiarlivosť, úpadok lásky a najväčšieho zabijaka vzťahu (teda až po mokrých uterákoch), neveru.

Držte sa starej, dobrej červenej a nemusíte sa ničoho báť.

 

Zdroj

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.