10 skvelých destinácii pre tých, ktorí chcú zažiť ozajstné dobrodružstvo

602

Ak máte odvahy na rozdávanie, tieto destinácie sú ako vyšité pre vás. Pozrite si tipy, kde zažiť naozaj nezabudnuteľné dobrodružstvo. Nezabúdajte, že bez veľkej odvahy to asi nepôjde.

Dobite Kilimanjaro

Strecha Afriky – takto sa nazýva vrch Kilimanjaro s výškou 5895 metrov. Teraz je o to trochu vylepšený novou cestou na severnej strane. Táto túra až na samý vrch uspokojí aj toho najnáročnejšieho turistu, no nejde o príliš technický výstup. Ponúka veľkolepú panorámu na celú Keňu.

kilimanjaro fotografia
Foto od Stig Nygaard

Trať nosorožcov v Namíbii

Zahrajte si svoju úlohu v životne dôležitých snahách o zachovanie vzácnych nosorožcov v Damaralande – Namíbia. Od luxusného tábora sa vydáte autom s pohonom všetkých 4 kolies, potom budete pokračovať pešo za prvotriednym zážitkom z voľne žijúcich živočíchov. Budete môcť pozorovať levy, gepardy aj slony z blízka.

namibia rhinos fotografia
Foto od Marco Zanferrari

Navštívte Viktoriine vodopády

Vydajte sa do Afriky po stopách divokej zveri a starovekého dedičstva cestou po vnútrozemí. V Namíbii natrafíte na rockové umenie, v národnom parku Etosha nájdete čierne nosorožce. Cez Botswanu a Zimbabwe dôjdete nakoniec až k Viktoriinym vodopádom. Táto cesta ti ponúkne množstvo zážitkov.

zimbabwe fotografia
Foto od Jason Wharam

Spoznajte staroveké kultúry v Keni

Medzi sopečnými krajinami v severnej Keni a južnej Etiópii prežívajú ľudia, ktorých životný štýl zostáva nedotknutý moderným svetom. Nastúpite na súkromné lietadlo Cessna Caravan a stretnete sa s kmeňmi pri jazere Turkan a údolí Omo. Ponoríte sa do skalnatých kostolov Lalibely a uvidíte vlkov v pohorí Simien.

kenya fotografia
Foto od Wajahat Mahmood

Divoké prechádzky po Zimbabwe

Vyskúšajte elektrizujúce stretnutie s divokým svetom. Vydajte sa na prechádzku do safari, ktoré je iba málo navštívované ľuďmi a nachádza sa v národnom parku Hwange v Zimbabwe. Následkom toho je, že je tu veľa levov, leopardov, nosorožcov a slonov. Výnimoční sprievodcovia vás prevedú cez roviny aj zalesnené kopce a popri tom budete hľadať a stretávať rôzne druhy zvierat – vrátane divého psa a geparda.

zimbabwe hwange fotografia
Foto od cardamom

Vrcholy Číny

Budete postupovať po stopách botanikov – prieskumníkov z počiatku 20. storočia. A to cez hory, ľadovce a jazerá Yunnan v Číne. Objavíte výnimočné vápencové útvary kamenného lesa, krásne Jade Dragon hory a Tiger Leaping Gorge. Uvidíte aj rôzne chrámy a tibetské budhistické kláštory v rozprávkových mestách, akými sú Lijiang a Shangri-La.

jade dragon mountain fotografia
Foto od Aries Tottle

Prejdite púšť Gobi s nomádmi

Úplne vás pohltia panorámy púšte Gobi. Uvidíte obrovskú mongolskú step pozdĺž ktorej je mnoho kočovných pastierov, ktorý spia v tradičnom ger (jurt) pri jazere Khovsgol. Toto miesto je najlepšie navštíviť v júli, aby ste mali možnosť vidieť hru Naadam, ktorá spočíva v pití kvaseného kravského mlieka a zúčastňujú sa jej rôzni zápasníci alebo jazdci.

gobi fotografia
Foto od Andrzej Wrotek

Trek do strateného sveta v Borneu

Pripojte sa k Robinovi Hanbury-Tenisonovi a jeho návratu do vzdialenej Maliauskej kotliny v Borneu, a to 40 rokov po vedení prvej veľkej expedície. Po štvordennom treku do tohto sveta o biodiverzite, ktoré je tiež domovom ohrozeného Sumatranského nosorožca a leoparda, môžete ísť do údolia Danum a vyhľadať tam leopardské mačky alebo sa stretnete s vedcami, ktorí skúmajú dažďový prales.

borneo fotografia
Foto od andreaarden

Sledujte vlkov v Bielorusku

Nové predpisy, ktoré umožňujú bezvízové návštevy v trvaní až piatich dní, robia z Bieloruska lákavú kratšiu zastávku. Máte však dostatok času na to, aby ste sa ponorili do hustého lesoparku Naliboki. Založený na jednoduchej ekologickej stanici a spája sa s miestnymi prírodovednými sprievodcami, ktorí sa schádzajú pri love bizónov, orlov a veľkých vlkov.

Pedalujte na okraj Európy

Bicyklujte na najviac zaostalý írsky bod – Malin Head, miesto natáčania Star Wars a jeho najnovšej epizóde nazvanej Posledný Jedi – na okruhu robustného Co Donegal. Prechádzať budete po hore Blue Stack, okolo neolitských hrobiek, bielych pieskových pláží a skrytých vodopádov. Nakoniec vystúpite až na skaly Slieve League, ktoré vystupujú vyše 600 m z Atlantiku.

malin head ireland fotografia
Foto od Grace5mith

Zdroj: telegraph

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre