10 umeleckých diel na tanieri, ktoré by vám bolo ľúto zjesť

184

Min Kyungjin je talentovaná umelkyňa, ktorá dokáže jedlo premeniť na úchvatné umelecké diela. Táto 39-ročná žena z Kórey je dnes považovaná za odborníčku na rozkošné jedlé diela. Svoje výtvory pravidelne zdieľa na Instagrame, pričom v jej portfóliu možno nájsť diela pripomínajúce psy, mačky, pandy, ale aj iné motívy mimo zvieracej ríše.

Zdroj: sibatable/Instagram
Zdroj: sibatable/Instagram

Prezradila, že odjakživa mala rada rôzne žánre filmov, komiksov a časopisov a chcela ich pretaviť aj do jedla. K tomuto špecifickému umeniu sa dostala vo februári v roku 2022 a dnes sa teší mimoriadnej obľube! Hoci vždy varila svojej rodine, dnes má toto varenie celkom iný rozmer.

Odjakživa mala skvelú predstavivosť a nikdy umenie neštudovala na univerzite. Povedala si však, že by bola škoda, keby jej talent a kreativita zostali zabudnuté, a tak začala tvoriť. Z jej roztomilej záľuby sa nakoniec stal plnohodnotný zdroj príjmu a robí ju to nesmierne šťastnou.

Zdroj: sibatable/Instagram
Zdroj: sibatable/Instagram
Zdroj: sibatable/Instagram
Zdroj: sibatable/Instagram

Pokiaľ ide o inšpiráciu, čerpá ju zo svojho okolia. Rada si navyše pozerá a ukladá fotografie, ktoré lahodia jej oku. Priznala, že v súčasnosti je ponorený do podmorského sveta. Dôležité je pre ňu však aj verné zobrazenie štruktúry danej predlohy. Ak by napríklad chcela vytvoriť chobotnicu, volila by potraviny, ktoré majú rovnako vlhký a hladký povrch.

Je pre ňu dôležité, aby jedlo nielen vyzeralo, ale aj dobre chutilo a bolo vyvážené. V mnohých prípadoch by pôsobilo lepšie, ak by volila menej chutné alebo zdravé suroviny, snaží sa však, aby bolo jedlo v prvom rade dobré. Preto radšej pracuje so surovinami, ktoré pozná a má rada.

Zdroj: sibatable/Instagram
Zdroj: sibatable/Instagram
Zdroj: sibatable/Instagram
Zdroj: sibatable/Instagram

A čo by poradila ľuďom, ktorí by chceli robiť podobné umenie? Aby popustili uzdu fantázii a nechali sa ňou unášať. Aby počúvali dobrú hudbu, pozerali kvalitné filmy a čerpali z nich inšpiráciu. A ak sa náhodou aj niečo nepodarí, nič sa nedeje. Najlepšie na práci s jedlom je to, že ho môžete zjesť!

Zdroj 1, Zdroj 2

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre