Shrek, Umučenie Krista, či Ja, legenda: 10 vecí, ktoré neviete o populárnych filmoch po roku 2000!

4027

Prečítajte si 10 vecí, ktoré neviete o populárnych filmoch natočených po roku 2000. V zozname nájdete snímky ako Shrek, Umučenie Krista alebo Ja, legenda.

Foter je lotor (Meet The Parents)

Americká romantická komédia z roku 2000. V hlavných úlohách sa predstavili Robert De Niro a Ben Stiller. V roku 2005 našla letuška spoločnosti American Airlines lístok, na ktorom bolo napísané „bomba, bomba“ ako vo filme. Lietadlo sa vrátilo naspäť na letisko, kde sa všetci cestujúci zodpovedali špeciálnemu komandu FBI.

Autor tejto fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Shrek

Táto animovaná rozprávka uzrela svetlo sveta v roku 2001. Herec Mike Myers nadaboval hlavnú postavu. Pôvodne to mal byť ale Chris Farley, ten však zomrel v roku 1997.

Autor tejto fotografie je _snapies_

Loď duchov (Ghost Ship)

Ghost Ship je mysteriózny thriller a horor z roku 2002, ktorý sa nakrúcal v Austrálii a v USA. Kritici tejto snímke vytýkali niekoľko nereálnych detailov. Dej snímky je o skutočnej lodi, ktorá zmizla v roku 1953 za nevysvetliteľných okolností.

Freddy proti Jasonovi (Freddy vs. Jason)

Americko-kanadsko-taliansky horor z roku 2003. Postavu Willa mal pôvodne hrať Brad Renfro, neskôr ho nahradil Jason Ritter. Renfro zomrel v roku 2008 po predávkovaní heroínom. Mal iba 25 rokov.

Umučenie Krista (The Passion Of The Christ)

Pod tento film z roku 2004 sa ako režisér a scenárista podpísal slávny Mel Gibson. Hlavnú úlohu hral Jim Caviezel. Ten mal počas natáčania vykĺbené rameno, dvakrát bol skutočne zbičovaný a dokonca ho zasiahol blesk. Pôvodne mal jeho rolu hrať Macaulay Culkin.

Autor tejto fotografie je Genevieve719

Skrotená hora (Brokeback Mountain)

V tomto článku 10 vecí, ktoré neviete o populárnych filmoch, pokračujeme snímkou z roku 2005. Jednu z ústredných postáv stvárnil Jake Gyllenhaal, ktorý kvôli tomu dokonca absolvoval špeciálny tábor pre kovbojov.

Autor tejto fotografie je Nathan Congleton

Faunov labyrint (Pan’s Labyrinth)

Pan’s Labyrinth je mexicko-španielsky vojnový fantasy film z roku 2006. Snímka bola sedem rokov najlepšie zarábajúcim filmom v španielčine v USA. Natáčanie sprevádzali viaceré komplikácie, lebo tvorcovia nechceli točiť v Hollywoode.

Ja, legenda ( I Am Legend)

Slávny film z roku 2007, kde hral v hlavnej úlohe Will Smith. O tejto snímke je známych hneď niekoľko vecí. Napríklad, že samotná scéna zrútenia Brooklynského mosta stála 5 miliónov dolárov a jej natáčanie trvalo šesť dní. Will Smith si chcel napríklad adoptovať psa, ktorý s ním vo filme hral, ale nepresvedčil trénera. Herec spôsobil rozruch v Japonsku, kde nechtiac prezradil koniec filmu.

Autor tejto fotografie je Martin de Witte

Súmrak (Twilight)

Prvý diel série Twilight vyšiel v roku 2008. Robert Pattinson údajne plánoval skončiť s herectvom, ale presvedčila ho práve táto rola. Pôvodne mal ale jeho postavu hrať Henry Cavill.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Hore (Up)

Tento článok 10 vecí, ktoré neviete o populárnych filmoch po roku 2000, ukončujeme snímkou z roku 2009. Up je animovaný americký film, ktorý sa stal prvým 3D animákom na festivale v Cannes. Celkom zarobil cez 730 miliónov dolárov a získal až 5 nominácií na Oscara.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre