100-ročné horúčavy v Rusku: V Moskve rozprašujú vodu v uliciach!

497

Rekordné 100-ročné horúčavy v Rusku zasiahli hneď viaceré oblasti, výnimkou nie je ani hlavné mesto Moskva. Tam padol denný teplotný rekord dvakrát za sebou a dokonca sa pomocou kamiónov rozprašuje voda v uliciach.

V priebehu jedného dňa padali v Rusku a na Kryme teplotné rekordy neuveriteľným tempom. V utorok 2. júla 2024 namerali na rôznych miestach až 40 rekordných denných teplôt. Horúčavy zasiahli nielen už spomenuté hlavné mesto, ale napríklad aj juhovýchodnú Sibír. Tam v jednej dedinke zaznamenali dennú teplotu +38,7 °C.

Zdroj RosZie

100-ročné horúčavy v Rusku: Padli dva teplotné rekordy za sebou

V Moskve bola v spomenutý dátum odmeraná teplota +32 °C, čo je najviac na tento deň za ostatných 134 rokov. Tamojšie úradné zložky rozostavili po meste kamióny, ktoré rozprašujú vodu do ulíc a osviežujú vzduch. Nielen 2. júl, ale celý začiatok tohto mesiaca niektorí meteorológovia označili za najhorúcejší v celej ére globálneho otepľovania. Týka sa to, samozrejme, územia Ruska a Krymu.

Dôkazom týchto predpovedí bol aj nasledujúci deň a síce 3. júl 2024, kedy bola v Moskve pre zmenu zaznamenaná najvyššia teplota na tento deň za posledných 107 rokov. Podľa predpovedí sa tamojší obyvatelia horúceho počasia tak ľahko nezbavia, pretože vysoké teploty sú na viacerých územiach predpovedané minimálne do konca aktuálneho týždňa.

Zdroj 1, Zdroj 2

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre