11 Zaujímavostí o akné

6466

Nepríjemné vyrážky / akné je ochorenie s ktorým sa stretol azda každý mladý človek. Často je toto ochorenie kože dôvodom zníženého sebavedomia u mladých chlapcov a dievčat . Dodnes neexistuje jeden konkrétny liek, ktorý by vás tohto ochorenia zaručene zbavil.

 

Vyrážky

1.Až 80% ľudí vo veku 11 až 30 rokov má problémy s akné

2. Toto ochorenie môže byť dedičné .

3. Čistenie pleti nie je zaručenou cestou ako vyrážky efektívne vyliečiť. Časte čistenie môže dokonca spôsobovať tvorbu akné.

4. Existuje mnoho spôsobov ako toto kožné ochorenie liečiť. Avšak žiaden liek nebol zatiaľ vyhlásený za 100% efektívny.

5. Kmeň obývajúci ostrov Papua Nová Guinea nikdy netrpel akné. Odborníci sa domnievajú, že to môže byť zapríčinené tým, že domorodci nepoznajú rafinovaný cukor a polotovary.

6. Dôvodov prečo toto ochorenie vzniká je mnoho . Môže ísť napríklad o tehotenstvo, stres, nesprávnu stravu alebo dokonca nevhodné oblečenie.

7. Slnenie môže byť efektívne pri liečbe vyrážok, avšak iba v prípade, že to s ním nepreženiete. Opaľovanie by nemalo presiahnuť 15-20 minút v závislosti od typu pleti.

8. Vytláčanie nespôsobuje akné ak je vykonávané precízne správnou technikou. Ako vytlačiť vyrážku sa dozviete napríklad na stránkach, ktoré sa zaoberajú

9. Aj napriek poverám, že zubná pasta efektívne lieči toto ochorenie, neexistuje žiaden vedecký dôkaz, ktorý by potvrdzoval, že aplikovanie zubnej pasty má pozitívny účinok na liečbu vyrážok.

10. Anglické „acne“ pochádza pôvodom z Grécka a znamená „Výbuch na tvári“.

11. Akné neobišlo dokonca ani celebrity ako Michael Jackson . Ten sa vo svojom songu “ Moonwalk“ dokonca vyjadril, že jazvy po akné mu značne znepríjemnili život.

zdroje: quora , acne.org

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Jimmy
3. augusta 2016 21:24

Song moonwalk ? link naň , dík
LUL