Ibiza patrí medzi najobľúbenejšie letné a prázdninové destinácie aj napriek tomu, že je pomerne drahá. Milujú ju turisti z celého sveta, ale nie je prekvapením, že tam stretnete nejednu celebritu. Tento jedinečný ostrov totiž vyhľadávajú aj tie najväčšie hviezdy a niektoré z nich tam vlastnia vilu. Je to malý ostrov s nízkym počtom obyvateľov, no o to zaujímavejší.

ibiza fotografia
Foto od santiagolopezpastor

Fakt č. 1: Ostrov je uznávaný ako miesto svetového dedičstva pre svoju jedinečnú architektúru, pobrežie aj exotický morský život.

Fakt č. 2: Ibiza je známa aj tým, že je drahá. Ak ste niekedy rozmýšľali o tom, že sa tam presťahujete, tak vás asi sklameme. Ibiza je druhou najdrahšou oblasťou v Španielsku a kúpa domu vás výjde poriadne draho.

Fakt č. 3: Každý rok tento ostrov navštívi v priemere 6 miliónov turistov. Miestna populácia je pritom na úrovni iba 150 000 ľudí.

Fakt č. 4: Ak idete na Ibizu kvôli párty, mali by ste si vyskúšať párty autobus Disco, ktorý vás vezme z jedného konca ostrova na druhý a dostane vás do takej nálady, ako málo čo.

ibiza fotografia
Foto od mianviru

Fakt č. 5: V roku 2007 miestna vláda urobila niekoľko zmien a vyhlásila, že všetky nové hotely na ostrove musia byť aspoň 5* a viac, aby uspokojili prestížnu klientelu.

Fakt č. 6: Ibiza je maličký ostrov. Jej rozloha je v skutočnosti na úrovni iba 1/6 veľkosti susednej, nemenej krásnej, Mallorci.

Fakt č. 7: Ostrov síce veľký nie je, no nájdete tam až 57 pláži. A mnoho z nich patrí medzi vôbec najkrajšie, ale aj najčistejšie.

Fakt č. 8: Ibiza je domovom najdrahšej reštaurácie na svete. Hotel Hard Rock ponúka súkromné ​​3 hodiny jedinečného kulinárskeho zážitku v hodnote 1500€ za osobu.

ibiza fotografia
Foto od marucha

Fakt č. 9: Najväčší nočný klub na svete sa, ako inak, nachádza na Ibize. Známy ako Privilege Ibiza má kapacitu 11 000 miest a má aj vlastný bazén. Niet divu, že Ibiza je známa ako hlavné svetové “párty mesto”.

Fakt č. 10: Hoci je ostrov známy svojim nočným životom, Ibiza sa môže pochváliť aj mnohými relaxačnými oblasťami, ako sú rôzne zdravotné či “joga pobyty”.

Fakt č. 11: Nie je žiadnym prekvapením, že cestovný ruch je tam hlavným odvetvím a predstavuje najväčší prílev peňazí. Až 75% miestnych obyvateľov si zarába na turistoch.

Fakt č. 12: Viete prečo je veľká časť pôdy oranžová? Je to kvôli boroviciam, ktorých je po ostrove dosť veľa. Keď ihličia opadajú, vpúšťajú do pôdy tanín a ten dá pôde oranžovú farbu.

ibiza fotografia
Foto od santiagolopezpastor

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť