12 najkrajších ostrovov z celého sveta, ktoré by mohli byť vašou ďalšou zastávkou

2413

Snívate o dovolenke v exotike? Prinášame vám inšpiráciu v podobe 12 najkrajších ostrovov z celého sveta. Fotografie hovoria za všetko.

Palawan

Fototrav/Getty Images

Je jedným z posledných neobývaných ostrovov v južnom Pacifiku. Ostrov je rajom na zemi s množstvom útesov a zálivov, azúrovo modrým morom a horami pokrytými hustým pralesom. Pláže sú ako vystrihnuté z katalógu a nájdete tu tie najlepšie podmienky na potápanie.

Ostrov Sätej Lucie

Fototrav/Getty Images

Ostrov Svätej Lucie je každoročne hodnotený ako jeden z najromantickejších ostrovov na svete. Ide o sopečný ostrov, na ktorom sa nájdete kakaovníkové platnáže, prales aj nádherné vodopády.

Santorini

Michael Krakowiak/Getty Images

Hornatý grécky ostrov láka fotografov z celého sveta. Celosvetovo známe biele budovy s modrými strechami a pod nimi akvamarínové Egejské more máte od Slovenska len pár hodín letu.

Bali

George Clerk/Getty Images

Staroveké chrámy, sopky, ryžové polia – to je Bali. Natáčal sa tu aj známy film s Juliou Roberts Jedz, modli sa a miluj. Ostrov je obľúbenou destináciou pre novomanželov, ale to svoje si tu nájde skutočne každý.

Capri

Angelafoto/Getty Images

Kúsok od pobrežia Talianska nájdete nádherný ostrov Capri. Nad farebnými domčekmi sa týčia biele skaly a pobrežie lemuje množstvo lodí.

Khao Phing Kan

AleksandarGeorgiev/Getty Images

Ostrov James Bonda ale aj klenot Thajska. Na ostrov sa dostanete najjednoduchšie z Phuketu. Kto sem raz príde, už sa nikdy nebude chcieť vrátiť domov.

Maui

Ron Thomas/Getty Images

Azúrovomodré zálivy, smaragdovozelené hory, nádherný západ slnka, to všetko nájdete na Maui. Okrem toho sú tu tie najkrajšie pláže na svete a aj unikátny čierny piesok.

Fernando de Noronha

Leandro Macedo Gonçalves/Flickr

Ostrov patrí Brazílii a vo svete iba veľmi málokto vie o jeho existencií. Zvyčajne sem cestujú celebrity, ktoré chcú na chvíľu zmiznúť z dohľadu. Najväčší ostrov Fernando de Noronha pozostáva z viacerých malých osád a okrem toho môžete v mori pozorovať delfíny a morské korytnačky.

Ostrov Waiheke

Lee Gilbert/Flickr

Božský ostrov Nového Zélandu je niečo medzi romantickou anglickou dedinkou a kalifornskou plážou na surfovanie. Jedným z najväčších lákadiel sú rozsiahle vinice a výborné vína Syrah a Sauvignon Blanc.

Malorka

Cinoby/Getty Images

Spomaľte a vychutnajte si obed, ktorý môže trvať aj štyri hodiny. Vyrušiť vás môže iba nová fľaša vína. Okrem toho tu nájdete aj nádherné pláže a množstvo atrakcií.

Bora Bora

Mlenny/Getty Images

Drahá ale nádherná destinácia. Ostrov Francúzskej Polynézie je miestom, kde zabudente na všetky starosti. V podstate ide o neveľký ostrov, ale s vysokou koncentráciou toho najkrajšieho, čo dokázala príroda vytvoriť.

Hvar

MudGuy/Getty Images

Chorvátsky ostrov v Adriatickom mori láka v posledných rokov mimoriadne veľa turistov z celého sveta. Preslávilo ho natáčanie kultového seriálu Hry o tróny. Napriek tomu, že v seriály je mesto upravené mnohými počítačovými efektami, naživo má atmosféru stále rovnakú. Okrem toho si pochutnáte na výbornom jedle a víne.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre