15-ročný britský chlapec získal prístup k tajným informáciám CIA tak, že sa vydával za ich riaditeľa

1008
hacker fotografia
Foto od tookapic

Z jeho domu v Leicestershire, ktorý zdieľal so svojou mamou, sa mu podarilo získať prístup k online účtom viacerých špičkových amerických špiónov. To všetko sa mladému chlapcovi menom Kane Gamble podarilo pomocou metódy “social engineering“ – kde človek vytvára obraz informácií a používa ho na manipuláciu ostatných, aby mu odovzdali späť ešte viac informácií.

Tínedžer presvedčil ľudí, ktorí prijímajú telefonáty pre jedného internetového giganta, že je John Brennan, riaditeľ ústrednej spravodajskej služby v Amerike – CIA, aby tak získal prístup k jeho počítaču. Taktiež sa mu rovnako podarilo presvedčiť ľudí v FBI, kde si zas mysleli, že je Mark Giuliano, zástupca riaditeľa tohto útvaru, a tak získal prístup aj k ich databázam.

Gamble bol tak obvinený z desiatich rôznych trestných činov. Ide najmä o zneužívanie počítača, čiže používanie ho k získaniu prístupu k rôznym verejnosti neprístupným údajom a súborom, alebo za účelom škodiť danej osobe a organizácii.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre