15+ štátov sa rozhodlo spojiť svoje sily, aby zabránili používaniu uhlia

234

coal fotografia

Novovzniknutá skupina s názvom Powering Past Coal Alliance má za úlohu do roku 2030 postupne ukončiť používanie uhlia na výrobu energie.

Zoznam doposiaľ zapojených štátov: Anglicko, Kanada, Fínsko, Dánsko, Taliansko, Francúzsko, Holandsko, Portugalsko, Belgicko, Švajčiarsko, Nový Zéland, Etiópia, Mexiko a Marshallove ostrovy.

Táto koalícia chce mať do nasledujúceho COP24 (ktoré sa odohrá v Katoviciach v Poľsku, roku 2018) aspoň 50 členov. Tí najväčší spotrebitelia uhlia, ako je napríklad Čína, USA, Nemecko a Rusko sa však zatiaľ neprihlásili.

Z pohľadu Kanady a Anglicka, dvoch najbližších spojencov USA, je to napomenutie pre prezidenta Donalda Trumpa. Jeho ideu o tom, že ľudská činnosť nemá vplyv na zmeny počasia, nepodporujú.

Tento event spustil vlnu protestov a dokonca pohol aj s osobami na vyšších postoch, ktoré majú „silu“ niečo zmeniť. Parížsky minister má v pláne implementovať túto zmenu do Parížskej dohody z roku 2015, a tak viesť ekonomiku štátu a sveta k zbaveniu sa uhlia pri výrobe energie už nadobro.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre