17 dôvodov prečo navštíviť Srí Lanku

1169

Srí Lanka oslavuje 70 rokov nezávislosti. Prečítajte si 17 krátkych dôvodov prečo navštíviť túto krajinu, ktorá leží na ostrove Cejlón v Indickom oceáne.

Pre jej divočinu

Môžete sa potápať s Vorvaňom obrovským počas sezóny alebo pozorovať skákajúcich delfínov v Kalpitiya. Srí Lanka má 5 800 divých slonov a najväčšiu koncentráciu leopardov na svete. Pozrieť sa na nich môžete v národnom parku Yala, kde sú tiež medvede a byvoly.

leopards fotografia
Foto od gregw66

Pre kriket v Galle

Uspatý Galle je nebom na zemi pre pohodových turistov. Je tu zaujímavá holandská koloniálna architektúra, šperkovnice, zmrzlinové salóny a takmer neexistujúci nočný život. Toto miesto tiež ponúka možnosť vidieť medzinárodný kriketový zápas. Alebo môžete zaklopať na dvere starej pevnosti.

cricket fotografia
Foto od Patrick Doheny

Stratený v jaskyni

Jaskyne Dambulla Buddha sú naplnené sochami Budhu, jaskynnými obrazmi a majú úžasnú atmosféru.

dambulla buddha fotografia
Foto od Travolution360

Možnosť vidieť slony

Najlepší spôsob, ako vidieť slony je venovať sa dobrovoľníctvu. Stránka Working Abroad obsahuje informácie o rôznych pozitívnych projektoch po celej krajine (viac na stránke workingabroad.com)

elephant fotografia
Foto od snarglebarf

Pre vlaky, ktoré ponúkajú krásne scenérie

Novootvorená vlaková trasa z Colombo do Jaffny ponúka cestu po ostrovoch Srí Lanky. Nedávne opätovné otvorenie expresu Yal Devi poskytuje návštevníkom Srí Lanky príležitosť, ktorú nemali od roku 1990: cestovať vlakom z Colombo do Jaffny. Železničná cesta medzi Kandy a Ellou je taktiež pamätná.

colombo train fotografia
Foto od Pages of Life

Pre tamojšie jedlo

Jeden druh jedla sa skladá z tenkého, krepovitého cesta, ktoré je naplnené kokosovým mliekom a korením a vytvarované do tvaru misy, aby udržalo vyprážané vajcia. Je to dostatočne všestranné jedlo, aby slúžilo ako vhodný pokrm na raňajky, rýchle občerstvenie alebo tiež je vhodné na liečbu kocoviny.

Čaj a skoré ranné túry

Srí Lanka je známa svojim Ceylonovým čajom, ktorý sa zbiera na stŕmych kopcoch. Môžete si tiež vyraziť na turistiku a prejsť okolo týchto zelených rastlín zeleného čaju. Za štyri hodiny vystúpite až na Ella Rock, odkiaľ je úžasný výhľad.

tea pickers fotografia
Foto od flashpacker-travelguide.de

Hotely

V posledných rokoch sa otvorilo množstvo nových hotelov a niekoľkých plážových rezortov, vrátane súčasnej pláže KK s vlastným plážovým klubom, ktorá je v blízkosti mesta Habaraduwa.

Pozrite sa aj na luxusné, udržateľné a elegantné Chena Huts, rezorty Anantara a krásny butik Owl a Pussycat.

KK beach fotografia
Foto od paulternate

Tropické Greggs

Zabudnite na mriežkové syry a na klobásy, Perera a Sons predávajú chutné čínske rožky, samosy a pikantné jedlá. Sú doslova všade, sú lacné a obrovsky populárne na Srí Lanke.

Surfovanie a párty

Na juhovýchode ostrova v Arugam Bay je polmesiac zo zlatého piesku, ktorý ponúka letné párty a dlhé plážové večery a nocí. V zime si môžete zobrať svoj board do Weligamy.

surfers fotografia
Foto od jijake1977

„India Lite

Je oveľa jednoduchšie cestovať tu než v Indii. Transakcie prebiehajú hladko, veci fungujú veľmi dobre, odchody vlakov a lietadiel oznámujú v dostatočnom časovom predstihu. A je tu fantastická sieť hotelov, hociktorý z nich si môžete rezervovať na webe.

Ponúka víziu pekla

Vo vnútri chrámu Wewurukannala Vihara sú modely ľudí, ktoré sú varené zaživa a rozrezané na polovicu! Návštevníci musia najprv prejsť cez tieto hrôzy a až potom sa dostanú k obriemu Budhovi.

Wewurukannala Vihara buddha fotografia
Foto od Eleleleven

Krásne pláže

Uppuveli a Nilaveli, obe blízko Trincomalee na severovýchode ponúkajú odľahlé a úžasné úseky piesku. Niekoľko ubytovacích možností je rozmiestnených vo väčších vzdialenostiach, čo robí tieto pláže ideálne pre sólo cestovateľov.

sri lanka beach fotografia
Foto od Jean-Louis POTIER

Dobre vyzerajúce skaly

Obrovská skala je považovaná za atrakciu, ktorú musíte navštíviť. Sigiriya je opustený palác (jeho zrúcaniny sú takmer úplne vymazané) nachádzajúci sa na vrchole kameňa. Tí, ktorí majú závrate z výšok by sa tomuto miestu mali vyhýbať pretože výstup je extrémne strmý s veľmi úzkym schodiskom. Na niektorých stenách sú stále viditeľné stopy starobylých fresiek a dve levie labky vytesané do skaly z 5. storočia sú jedinečným dizajnovým prvkom, ktorý je umiestnený na konci tohto výstupu.

Sigiriya fotografia
Foto od Jean-Louis POTIER

Hydroplán

Rastúca sieť ciest pre hydroplány poskytuje lety z hlbokého Colomba do sviežeho vnútrozemia krajiny a džunglí obklopených oceánmi na juhu ostrova.

seaplane fotografia
Foto od RSLab

Prechádzky v dažďovom pralese

Dažďový prales Sinharaja je krásne prírodné dedičstvo – je posledná životaschopná krajinná oblasť primárneho dažďového pralesa, a stále nie je dobre známa. Môžete tam vyraziť na turistiku a plávať vo vodopádoch, ale pozor si musíte dávať na hady a pavúky, ktoré sa tam nachádzajú.

Foto od Dan Lundberg

Mesačné festivaly

Poya festivaly oslavujú celý mesiac s budhistickým pokojom, Posun Poya v júni je obzvlášť elegantná záležitosť, kde si ľudia oblečú len oblečenie v bielej farbe. Organizujú sa tu tiež púte na Mihintale – je považovaný za posvätný horský vrchol.

Zdroj: thetelegraph

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre