Prokrastinácia – pozná ju každý, ale ako sa jej zbaviť? Skúste toto 2-minútové pravidlo

203

Prestaňte odkladať svoje úlohy na neskôr a konečne začnite. Pretože čas uteká. Neprešľapujte už na mieste a začnite žiť efektívnejšie pomocou jednoduchých návykov, ktoré vám nezaberú viac ako päť minút.

Zdroj Brett Jordan

Urobte to jednoducho

Pravidlo dvoch minút je jednoduché a účinné. Hovorí, že ak nové zvyky zúžime na pár minút bude pre nás omnoho jednoduchšie ich vykonať znovu. To znamená, že každý nový návyk by mal trvať menej ako dve minúty. Ak si zjednodušíme začiatok, presvedčíme svoju myseľ, že opakovať určitú činnosť už v budúcnosti nebude taký problém. Zaberie predsa menej ako 2 minúty.

Napríklad:

  • každý večer si budem čítať – každý večer prečítam jednu stranu
  • zabehnem 3km obujem si bežecké topánky

Princíp pravidla dvoch minút spočíva v prekonaní prvotných prekážok. To sa nám podarí tým, že si začiatok čo najviac zjednodušíme. Nové zvyky tak nebudú prekážka v podobe času navyše. Každý z nás sa stretol s problémom odkladania úloh a návykov. Pravidlo dvoch minút nám ponúka jednoduchý spôsob, ako s týmto problémom bojovať efektívne. Vydržte a výsledky sa čoskoro dostavia.

Zdroj Lala Azizli

Prečo funguje pravidlo dvoch minút

Tento postup funguje hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé, pomáha nám prekonať počiatočnú neistotu a zábrany spojené s novým zvykom. Po druhé, posilňuje našu identitu a pomáha nám identifikovať sa s požadovaným správaním. A nakoniec umožňuje nám systematicky budovať nové návyky a zmeny v živote.

Vyskúšajte účinný spôsob, ako začať nové zvyky a prekonať odkladanie úloh. Pretože tento jednoduchý prístup môže mať veľký dopad na váš osobný aj pracovný život. Nenechajte si ich ujsť pomedzi prsty.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre