24-ročná pilotka ohuruje svet, fanúšikovia na sociálnych sieťach jej neustále pribúdajú

861

Už ako dieťa bola Lindy Kats fascinovaná svetom lietania. Teraz má 24 rokov a pracuje ako pilotka. Má neuveriteľne populárny účte na Instagrame a svet letectva je z nej absolútne fascinovaný.

„Kedykoľvek keď sme boli blízko letiska, vždy som chcela vidieť a byť pri všetkých lietadlách, ktoré vzlietali,“ spomína.

Prvá holandská dôstojníčka je teraz úspešnou pilotkou Boeingu 717, ktorý pravidelne stúpa k oblohe – a ona priťahuje medzinárodnú pozornosť vďaka svojmu populárnemu účtu na Instagrame, kde ju môžete nájsť pod menom @pilot_lindy.

„Vždy som milovala lietanie, avšak problém bol, že som si vždy myslela, že je celkom nemožné stať sa pilotkou, pretože to bolo veľmi ťažké a drahé,“ vysvetľuje Kats.

Keď sa na strednej škole konala udalosť, mala 15 rokov a začala sa rozprávať so zástupcami leteckej školy. Uvedomila si, že svoj sen má na dosah a nie je taký nereálny, ako predpokladala.

Tvrdá práca a vytrvalosť ju dostali na leteckú školu.

Kats prezradila, že jej prvá skúsenosť vo vzduchu bola najlepším momentom jej leteckej kariéry. „Bolo to naozaj úžasné, aj keď som sa na prvej lekcii veľa nenaučila a samozrejme som nelietala sama. Ale bola som tam a cítila som sa, akoby som to lietadlo riadila iba ja.“ Už o 20 hodín neskôr som absolvovala prvý sólo let, ktorí obsahuje v podstate tri pristátia a tri vzlety bez inštruktora vedľa vás.

Keď sa rozhodla stať sa pilotkou, sociálne siete boli ešte na začiatku a vcelku novinkou. Kats tvrdí, že pre ňu tieto média nikdy neboli dôležité. „Bol to len spôsob, ako zostať v kontakte so svojimi priateľmi a rodinou, pretože som z Holandska a študovala som až v Madride.“

„Veľmi sa zaujímajú o túto profesiu. Práca pilota patrí medzi tie, o ktorej mnoho ľudí sníva už od útleho veku – no nie všetci sú schopní uspieť.“

Fotografie, ktoré zdieľa na instagrame ukazujú jej život a putovanie po celom svete.

„Ak mi ľudia povedia, že sa mnou inšpirovali, tak je to pre mňa jeden z najväčších komplimentov, ktoré môžem dostať. Viem, aké ťažké je, ak nemáte žiadnych mentorov, ak nemáte nikoho, kto by odpovedal na vaše otázky. Vždy sa snažím odpovedať, aby som tak mohla pomôcť.“

Letectvo je stále odvetvím ovládaným mužmi, ale k nej boli kolegovia vždy veľmi dobrí. Považuje ich za svoju rodinu. „Všetci žijeme v tom istom meste a radi spolu chodíme na večeru alebo na raňajky. Je to úžasné, sú skutočne súčasťou môjho života.“

„Sú aj takí, ktorí sa pozrú do kokpitu, aby sa uistili, či je tam aj mužský pilot. Robí to zvyčajne staršia generácia.“

„Vždy to budem robiť čo najlepšie. Necítim sa inak ako ktorýkoľvek z mojich mužských kolegov a dúfam, že moji cestujúci sa na to budú pozerať rovnako.“

Mladá pilotka najnovšie zdieľa svoje videá aj na kanále YouTube – kde uverejňuje živé vlogy poskytujúce pohľad na život za oponou kabíny.

„Nebol zámer urobiť z mojich sociálnych sietí niečo super veľké. Ak sa to však stane, bude to skvelé, no nezakladám si na tom.“

Zdroj: cnc

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre