27 ročná Casandra útočí na titul prvej ženy, ktorá precestovala všetky krajiny na Zemi

795

Ak niekto precestoval 50 krajín, je to obdivuhodné. Ak sa niekomu podarilo prejsť 100 krajín, je to megasuper. Ale čo by ste povedali ak by ste stretli človeka, ktorý precestoval všetky krajiny? Cassandra De Pecol sa má šancu stať prvou známou ženou, ktorá precestovala všetkých 196 krajín našej planéty. Bola by najmladšou a najrýchlejšou cestovateľkou, ktorej sa to podarilo.

27 ročná Casandra z Conecticutu už navštívila 181 krajín a na posledných 15 má už iba 40 dní. Má dobre našliapnuté na zlomenie svetového rekordu a stala by sa tak najrýchlejšou cestovateľkou, ktorá precestovala všetky suverénne štáty (plus ďalších 11 krajín). Svoju púť nazvala Expedition196 a krajinami cestuje ako mierový veľvyslanec kde reprezentuje International Institute for Peace Through Tourism. Zrejme nie každý budeme mať možnosť zažiť také dobrodružstvo ale každopádne Casandre držíme palce, nech sa jej na ceste darí.

najrychlejsia-cestovatelka

najrychlejsia-cestovatelka1
najrychlejsia-cestovatelka2 najrychlejsia-cestovatelka3
najrychlejsia-cestovatelka4 najrychlejsia-cestovatelka6 najrychlejsia-cestovatelka7 najrychlejsia-cestovatelka8
najrychlejsia-cestovatelka9 najrychlejsia-cestovatelka10 najrychlejsia-cestovatelka11 najrychlejsia-cestovatelka12 najrychlejsia-cestovatelka13 najrychlejsia-cestovatelka14 najrychlejsia-cestovatelka15 najrychlejsia-cestovatelka16 najrychlejsia-cestovatelka17 najrychlejsia-cestovatelka18

 

 

zdroj: Cassandra De Pecol | Instagram | Facebook | Twitter | IIPT

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre