3 dôvody prečo by ste mali v mladosti cestovať

616

Chcete cestovať po svete? Tak už žiadne výhovorky. Žiadne čakanie na dostatok financií alebo času. Jednoducho vycestujte. To, čo získate, ďaleko prevýši všetky straty.

Áno, ale…

Nie je nič horšie ako začať vetu týmito slovami. Chcete cestovať? „Áno ale… ako to všetko zafinancujem, čo bude s mojou prácou, čo na to povie môj/moja partner/ka.“

„Áno, ale…“ je nebezpečné spojenie slov, ktoré vášmu cestovaniu viac uškodí ako pomôže. Na prvý pohľad sa zdá, že všetko robíte len s tými najlepšími úmyslami, ale v skutočnosti to iba znamená, že sa bojíte urobiť to, po čom túžite. Väčšina ľudí, ktorí čakajú, kým začnú cestovať, zvyčajne necestujú vôbec. Naopak ľudia, ktorí najskôr cestovali a potom si dokončili školu a našli stálu prácu, paradoxne stále cestujú aj popri záväzkoch. Cestovanie je návykové.

Vždy keď začnete vetu slovami „Áno, ale…“, zmyslite si na to, že sú to práve tieto dve slová, ktoré zabíjajú vaše sny.

Aby ste mali na čo spomínať

Na sklonku života ľudia vždy spomínajú na to, čo zažili. Zakiaľ ste mladí, cestujte. Spoznávajte svet. Teraz máte najviac chuti, síl, času. Môžete robiť čokoľvek. S vekom pribudne zodpovednosť a čoraz viac povinností. Nikdy nezabudnete na to, čo ste sa počas potuliek po svete naučili. Práve cestovanie z vás urobí človeka, ktorý nikdy nezabudne na to, čo je v živote dôležité.

pixabay.com
pixabay.com

3 dôvody prečo by mali mladí ľudia cestovať

Cestovanie vás naučí žiť život naplno

Keď sa raz pozriete späť na svoj život, nájdete v ňom množstvo zážitkov, krásnych chvíľ a nezabudnuteľných spomienok. Ak nechcete raz ľutovať, že ste nešli vlakom po Európe, nebicyklovali po moste Golden Gate, tak sa nevyhovárajte a splňte si svoje sny. Teraz je ten správny čas. Cestujte, kým ste mladí.

pixabay.com
pixabay.com

Cestovanie vás naučí súcitiť s inými ľudmi

Rozhodnutia, ktoré urobíte v mladosti vás ovplyvnia na celý život. To čo sa teraz naučíte, vás bude sprevádzať celý život. Nič na svete nedokáže tak zmeniť a ovplyvniť povahu človeka ako cestovanie. Dostanete sa na miesta, kde budete čeliť zoči voči globálnym problémom, ktoré ďaleko presahujú všetko, s čím ste sa doteraz stretli. Práca detí, genocída, prírodné katastrofy – to vám zlomí srdce. Naučíte sa vážiť si to, čo máte a pochopíte, že polovica sveta trpí každý jeden deň. Budete citlivejší k ľuďom, naučíte sa zaujímať sa o problémy iných a povzbudiť ich.

pixabay.com
pixabay.com

Cestovanie vám prinesie do života nové vedomosti

Najľahšie sa človek učí v mladosti. Učíme sa v školách, na kurzoch alebo počas bežného života. Množstvo vecí zabudneme, ale to, čo skutočne zažijeme, nikdy nezabudneme. Je iné učiť sa o Koloseu a vidieť ho naživo. Fotografia Michelangelovho Dávida nikdy nenahradí tú skutočnú. Môžete si prečítať v knihách o Čínskom múre, Louvri, ale byť tam a na vlastné oči všetko vidieť, je úplne iný príbeh.

pixabay.com
pixabay.com

A čo ak už nie som mladý?

Nevadí. Cestujte. Možno to nebude ľahké urobiť, ale ak chcete, nájdete spôsob ako. Nikdy nie je neskoro. Ak ste ešte neuviazli v rutine bežného života, nebude to zložité. A ak aj áno, vždy si choďte za svojím snom.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre