3 najznámejšie sériové vrahyne z celého sveta

5636

Sériová vražda. Väčšina ľudí si pri tomto pojme predstaví muža vraždiaceho nevinné ženy, ktoré boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Sériovými vrahmi však nie sú vždy len muži, ale v priebehu histórie sa objavili mnohé ženy–vrahyne. Ich brutalita a počet obetí predčili nejedného muža.

Leonarda Cianciulli – 3 obete v Taliansku

Leonarda Cianciulli bola poverčivá žena, ktorej viera ju prinútila vykonávať ľudské obete. Bola tehotná 17 krát, z čoho 3 razy potratila a zo zvyšných 14 narodených detí 10 zomrelo v skorom veku. Svojim 4 deťom, ktoré prežili, venovala prehnanú starostlivosť. Jej miláčikom bol najstarší syn Guiseppe, ktorý musel v roku 1939 narukovať do armády. Leonarda sa ho rozhodla ochrániť za každú cenu, a preto sa obrátila na vieru v ľudské obete. Jej obeťami boli 3 ženy zo susedstva.

Prvé dve ženy, Faustina Setti a Francesca Soavi, boli zabité a rozrezané na 9 kúskov. Ich krv si ponechala a telá rozložila v kyseline. Zrazenú krv obetí nechala vysušiť a rozdrviť na prášok. Z neho upiekla koláče, ktoré ponúkla priateľom, rodine a zákazníkom v jej malom obchodíku. Jej tretia obeť bola Virginia Cacioppo. Zavraždená bola rovnako ako predošlé obete, ale s jednou výnimkou. Leonarda bola ohromená jej telesným tukom, a preto z neho vyrobila mydlo.

Leonarda bola chytená po tom, čo skrslo podozrenie v sestre poslednej obete. K vraždám sa priznala a odsúdili ju na 30 rokov väzenia a 3 roky v blázninci.

Amelia Dyer – viac ako 200 obetí v Británii

Zdroj: youtube.com

Amelia Dyer bola ošetrovateľka, pôrodná asistentka a sériová vrahyňa. Brutalita jej činov je o to strašnejšia, že sa jednalo o bábätká a deti. Matkám, ktoré sa o svoje deti nemohli starať, ponúkla, že im dá láskyplný domov a starostlivosť. Opak bol pravdou!

Najskôr nechávala deti zomrieť od hladu. Keď ju polícia chytila, zavreli ju na 6 mesiacov do väzenia. Potom zmenila taktiku a deti uškrtila a tiel sa zbavila. Aby sa vyhla ďalším komplikáciám so zákonom, používala falošné mená, a tak si deti mohla adoptovať. Predpokladá sa, že zabila od 200 do 400 detí. Amelia bola zastavená až po tom, čo polícia identifikovala dieťa nájdené v Temži, ako jedno z detí vedené pod jej falošným menom. Bola odsúdená na smrť a obesená 10. júna 1896.

Juana Barraza – viac ako 11 obetí v Mexiku

Zdroj: youtube.com

Juana Barazza bola profesionálna zápasníčka v Mexico City. Jej matka bola alkoholička, ktorá ju nútila opíjať sa s rôznymi mužmi. Všetky jej obete boli staršie ženy.

Obliekala sa ako sociálny pracovník a obete si vyberala také, ktoré vyzerali, že poberali sociálnu pomoc. Niektoré obete boli uškrtené, iné dobité na smrť. Po zavraždení naviac obete ešte aj okradla. Všetci svedkovia vypovedali, že vrah mal mužskú postavu, a preto si polícia s prípadom dlho nevedela dať rady. Chytili ju pri úteku od jej poslednej obete, ktorú zaškrtila stetoskopom.

Juana sa priznala iba k jednej vražde a odmietla, že by motívom jej vrážd bola vlastná matka. Odsúdili ju za 11 vrážd a mnohé krádeže na 759 rokov väzenia. Svoj trest si odpykáva od 31. marca 2008.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre