4 najlepšie vínárske oblasti, o ktorých ste ešte nepočuli

198

Kanárske ostrovy

anyaivanova/Shutterstock, thrillist.com
anyaivanova/Shutterstock, thrillist.com

Na ostrove Tenerife, ktorý je najväčším z ostrovov, sa nachádza prales, púšť ale tiež tretia najväčšia sopka na svete Mount Teide. Práve sopka zapríčňuje výnimočné zloženie pôdy a ovplyňuje klímu. Väčšina hrozna, ktoré sa dopestuje na ostrove, vyrastá na sopečnej pôde, a preto má víno podobné príchute ako sícílske vína z oblasti Etny. Väčšina vína sa predá turistom, ktorí každoročne v hojnom počte navštevujú Kanárske ostrovy.

Ktoré vína ochutnať?
Červené vína z tejto oblasti sú typicky trochu korenisté. Biele vína majú kvetinovú vôňu a príjemnú chuť. Medzi najzvučnejšie vinárstva z Kanárskych ostrovov patria Ignios Orígenes, Tajinaste, Viñátigo, and Los Bermejos.

Tasmánia

Steve Lovegrove/Shutterstock, thrillist.com
Steve Lovegrove/Shutterstock, thrillist.com

Antarktický prúd ochladzuje vody okolo ostrova a tým ja klíma výrazne chladnejšia. Výborne sa tu darí odrodám pinot noir a chardonnay.

Ktoré vína ochutnať?
Medzi najlepšie vinárstva patrí Ninth Island, kde si okrem výborného vína môžete pochutnať na domácich jedlách výbornej kvality zo surovín, ktoré sú vypestované na lokálnych ekologických farmách.

Styria, Rakúsko

ah_fotobox/Shutterstock, thrillist.com
ah_fotobox/Shutterstock, thrillist.com

Mnoho ľudí, ktorí navštívia Rakúsko vynechajú práve oblasť Styria a smerujú k známejším regiónom pozdĺž Dunaja. Vy ho ale rozhodne nevynechajte. Región je kombináciou stredozemnej klímy a vyššej nadmorskej výšky. Nádherné vinice sa rozprestierajú na strmých kopcoch.

Ktoré vína ochutnať?
Z regiónu pochádzajú predovšetkým výborné biele vína. Najpestovanejšie sú odrody pinot blanc, sauvignon blancw, elschriesling, grauburgunder (pinot gris) a morillon (chardonnay).
Uznávanými vinárstvami sú Lackner-Tinnacher alebo Sattlerhof. Vinárstva disponujú aj ubytovacími kapacitami, a tak nie je problém po náročnejšej ochutnávke vín si zdriemnuť v príjemnom prostredí.

Thajsko

jaboo2foto/Shutterstock, thrillist.com
jaboo2foto/Shutterstock, thrillist.com

Vinárska oblasť je jedinečná už svojou polohou – Thajsko. Je náročné pestovať víno v trópoch a hrozno nemá možnosť si v zime oddýchnuť. Výnimočná oblasť sa nachádza na severe Thajska. Výrobcovia vín organizujú pre turistov aj vinárske cesty. Vína majú skutočne vysokú kvalitu a podmanivú chuť. Keď budete v Thajsku, spomeňte si na ňu.

Ktoré vína ochutnať?
Najčastejšie sa pestujú odrody Syrah, Chenin Blanc, ale aj Cabernet Sauvignon ale aj Pinot Noir. Začnite vo vinárstve Mae Chan, ktoré ma vybudovaný na svojom pozemku aj rezort pre turistov, kde sa môžete ubytovať.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre