4 zaujímavé miesta vo Viedni, ktoré by ste nemali obísť

2483

Hľadáte vhodnú destináciu na jednodňový výlet? Nemusíte chodiť ani ďaleko, veď len kúsok od našich hraníc sa nachádza hlavné mesto Rakúska, ktoré ponúka kopu zaujímavých miest. Výhodou Viedne je nepochybne jej blízkosť. Navyše nemusíte ani šoférovať, pretože do Viedne môžete ísť napríklad aj . Máme pre vás niekoľko tipov na zaujímavé miesta vo Viedni, ktoré by ste nemali obísť.

Zámok Schönbrunn

Jedna z najvýznamnejších pamiatok v Rakúsku je bývalým letným sídlom panovníckeho rodu Habsburgovcov. Prvá písomná zmienka o ňom je z roku 1642, odvtedy sa menilo nielen jeho vlastníctvo, ale aj vzhľad. Napríklad v polovici 18. storočia sa rozšíril na barokovú stavbu, dnes je však už vnímaný ako rokokový zámok. Bývala v ňom napríklad Mária Terézia či cisár František Jozef I. s manželkou známou pod menom
. Okolo zámku sa rozprestiera udržiavaný park.

Schönbrunn
Zámok Schönbrunn

Kahlenberg

Krásny výhľad na Viedeň si užijete z Kahlenbergu. Na jeho vrchol sa dá dostať aj mestskou dopravou, čo určite poteší aj tých, ktorí nefandia turistike. Na vrchole je okrem vyhliadky aj hotel, reštaurácia a niekoľko stánkov. Z Kahlenbergu vedie viacero cestičiek, ktoré vás privedú aj na iné zaujímavé miesta vo Viedni.

Rathausplatz

Námestie pred radnicou je pre návštevníkov Viedne taká povinná klasika. Najmä preto, že sa tam vždy niečo deje. Pred Vianocami sú to známe vianočné trhy, neskôr silvestrovské stánky, veľkonočné trhy. Ani cez leto tam nehrozí nuda, pretože sa tam organizuje množstvo koncertov a vystúpení.

Mariahilferstrasse

Samozrejme tu máme niečo aj pre milovníkov nákupov. Obľúbená nákupná ulica Mariahilferstrasse je síce väčšinou preplnená, no stojí za to. Z nákupov na tejto ulici odídete určite spokojní.

Mariahilferstrasse
Mariahilferstrasse

 

 

Fotky v článku zakúpene cez fotobanku

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre